fbpx

Наші військовослужбовці та ветерани – це не просто наша гордість та наш скарб. Від них залежатиме те, яке майбутнє буде в кожного з нас. В умовах воєнного стану та неоголошеної, проте де-факто, війни, їх підтримка та забезпечення – природній обов’язок ДЕРЖАВНОГО апарату. Саме тому, наш портал звернувся до Кабінету Міністрів із відповідним зверненням, щоб посилити цю підтримку.

(Скан самого звернення додається нижче)

В Україні НЕ виконуються вимоги низки законодавчих актів щодо зарахування громадянам України часу перебування осіб на військовій службі до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.

В березні 2015 р. набрав чинності Закон України від 5 березня 2015 року № 242-VIII “Про внесення зміни до статті 8 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” (далі  ̶ Закон № 242-VIII), яким внесено зміни до Закону України від 20 грудня 1991 року № 2011-XII “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” (далі  ̶ Закон № 2011-XII), що передбачає зарахування часу перебування громадян України на військовій службі до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби; часу проходження строкової військової служби та військової служби за призовом осіб офіцерського складу, а також часу проходження військової служби в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України від 06.12.1991 № 1932-XII “Про оборону України” (далі  ̶ Закон № 1932-XII); часу проходження військовослужбовцями військової служби в особливий період, що оголошується відповідно до Закону № 1932-XII, до їх вислуги років, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби на пільгових умовах у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України.

Зазначений порядок Кабінетом Міністрів України до цього часу не розроблено і не затверджено.

Аналіз наведених норм матеріального права у зверненні дає підстави для висновку, що військова служба підлягає зарахуванню до вислуги років, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби у порядку встановленому для обчислення строків цієї служби при призначенні пенсій за вислугу років військовослужбовцям.

Враховуючи Положення про Мінветеранів, розроблення проекту постанови Уряду щодо затвердження порядку такого зарахування та подання його на розгляд Кабінету Міністрів згідно установленого порядку, відноситься до компетенції Мінветеранів.

Спираючись на ЗАКОНОДАВСТВО України та внутрішні переконнаня, що до захисту прав ветерані і не тільки, ми звернулися з проханням доручити Кабінетові Міністрів України на виконання вимог законодавства України розробити та затвердити постанову Кабінету Міністрів України щодо затвердження порядку зарахування військової служби до вислуги років, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби у порядку встановленому для обчислення строків цієї служби при призначенні пенсій за вислугу років військовослужбовцям.


Віримо, сподіваємось та працюємо разом задля спільного та кращого майбутнього нашої УКРАЇНИ!

Слава УКРАЇНІ та нашим Героям!

COVID-19 Live