fbpx

Кількість українців, які були змушені виїхати за кордон, однак прагнуть повернутися додому, невпинно росте. Про це свідчить нове дослідження Gradus Research.

За результатами дослідження, кількість таких українців з середини вересня зросла на 16 пунктів й наразі становить 78%. Це найвищий показник за весь час досліджень, починаючи з травня 2022 року. При цьому 71% опитаних заявляють, що мають можливість залишатися за кордоном.

У той же час було зафіксоване зниження кількості тих, хто хоче залишитися на новому місці проживання. Наразі їх налічується лише 7%.Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Більшість українців готові повернутися додому з-за кордонуQuote«Люди схильні трактувати позитивні новини про деокупацію територій як сигнал, що можна повертатися додому. Однак безпекове питання і надалі залишається одночасно і ключовим драйвером, і бар’єром у цьому. Це пояснюється тим, що відчуття безпеки дуже суб’єктивне, і те, що для когось виглядає як ‘вже можна повертатися’, для інших все ще становить загрозу», — наголосила Євгенія Близнюк, соціологиня, засновниця та директорка дослідницької компанії Gradus Research.

Як йдеться у дослідженні, часто українці хочуть повернутися додому через непросту ситуацію з роботою та доходами. Наразі рівень таких українців складає 61%. А найвищий показник працевлаштованості спостерігається серед українців, які не виїхали з країни — 66%. А от серед внутрішньо переміщених осіб та зовнішніх мігрантів рівень зайнятості складає 55% та 52% відповідно.

#українці #біженці #дослідження

Джерело

COVID-19 Live