fbpx

56,9% українців вірять, що президент України Володимир Зеленський і його бізнес-партнери мають офшорні рахунки за кордоном, свідчать результати всеукраїнського опитування громадської думки, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології 15-18 жовтня 2021 року.

За даними дослідження, про міжнародне розслідування Pandora Papers щодо офшорів знають 61,7% українців, водночас 13,8% стверджують, що досить добре поінформовані, а 47,9% відповідають, що тільки щось чули, але не знають деталей.

Так, для 77,1% респондентів це неприпустимо, щоб вищі посадові особи в державі та провідні політики володіли офшорними рахунками за кордоном. Одночасно 15,6% вважають, що в цьому немає нічого поганого.

Згідно з опитуванням, незалежно від того, чи знали до інтерв’ю респонденти про це розслідування, 56,9% респондентів вірять, що Зеленський і його бізнес-партнери мають офшорні рахунки за кордоном, а бізнесмен Ігор Коломойський нібито виводив кошти з ПриватБанку, зокрема через “95 квартал”. Не вірять у це – 22,6% респондентів.

Соцопитування проводили методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assisted telephone interviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (випадкової генерації телефонних номерів і подальшим статистичним зважуванням). Загалом опитано 1 200 респондентів, що проживають в усіх регіонах України (крім АР Крим).

Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. До вибірки не входять території, тимчасово неконтрольовані владою України – АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і з урахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує 3,2% для показників, близьких до 50%, 2,7% для показників, близьких до 25%, 2,1% – для показників, близьких до 12%, 1,4% – для показників, близьких до 5%.

Джерело

COVID-19 Live