fbpx

Серед тих, хто планує виїхати за межі України, майже 60% мають намір повернутися якнайшвидше.

Понад 20% українців довелося змінити місце проживання через війну. Про це свідчать результати опитування, проведеного компанією Оперативна соціологія на замовлення Норвезького інституту міських та регіональних досліджень (NIBR) та Університету Осло Метрополітен (OsloMet).

Так, 11,9% переїхали до іншої області в межах України, 5,2% – до іншого населеного пункту в межах району/області, 1,7% живе у тому ж населеному пункті, але в іншій квартирі.

Виїхали з України – 1,9%.

При цьому 81,6% українців не планують міняти своє місцеперебування у наступні чотири тижні, а 59,3% тих, хто планує виїхати за кордон, хочуть якнайшвидше повернутися додому.

За даними дослідження, найвищий рівень міграції спостерігається у північних областях України. А у Луганській, Донецькій, Сумській, Чернігівській та Херсонській областях зафіксовано найвищі показники гуманітарних проблем.

19,2% опитаних зізналися, що не мають заощаджень, 31,4% забезпечені грошима на місяць, 19,6% – на два-три місяці.

72,2% респондентів вважають, що війна закінчиться перемогою України, 12,4% вірять у досягнення компромісу в результаті переговорів, 5,9% вважають, що залишиться заморожений конфлікт, і 0,4% упевнені у перемозі РФ.

Зазначимо, що соцопитування Війна в Україні: соціологічний вимір проводився серед повнолітнього населення України у період з 13 по 23 березня методом телефонного інтерв’ю. Усього було опитано 3007 респондентів.

Джерело

COVID-19 Live