fbpx

Дослідницька компанія Gradus Research провела опитування серед українців щодо аспектів, які впливають на покупки товарів чи послуг. Як показало дослідження, війна сильно змінила підхід до вибору брендів.

Які результати дослідження

Gradus опитала українців щодо ключових аспектів, які впливають на їхнє рішення про купівлю тих чи інших товарів або послуг, крім ціни та наявності на полиці. Зокрема, серед головних п’яти пунктів:

  • підтримка ЗСУ — 44%;
  • продовження діяльності в росії — 34%;
  • волонтерська діяльність — 21%;
  • наявність зрозумілої політичної позиції — 18%;
  • мова комунікації бренду — 16%.

Повний список чинників вибору можна переглянути на інфографіку:

Чинники вибору товарів та послуг

Крім того, дослідники розділили аудиторії за віковими аудиторіями. Виявилося, що найбільш чутливими до ідентифікацій брендів є міленіали (18-24 роки). Для них найважливіше розуміти, чи збігаються їхні цінності з позицією компанії. Саме молодь висуває найбільший запит на соціальну відповідальність компаній. Зокрема, вони звертають увагу на волонтерську діяльність та зрозумілу політичну позицію бренду.

Крім того, для українців стало важливим розуміти позицію не лише маленьких локальних брендів, а й великих національних компаній. Це стосується абсолютно різного спектру товарів та послуг. І це значне зрушення для ринку, на яке українські бренди змушені реагувати, щоб отримати прихильність споживачів, зазначають у компанії Gradus.

Як проводили дослідження

Gradus Research провела опитування методом самозаповнення анкети в мобільному застосунку. У дослідженні взяли участь мешканці міст з понад 50 000 населення у віці 18-60 років за статтю. Загалом воно проходило два дні — 15–16 серпня. До вибірки увійшли 1050 респондентів.

#підтримкаармії #мова #політичнапозиція #інфографіка #дослідження #українці

Джерело

COVID-19 Live