fbpx

Результати опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» на початку грудня показали, що 70% українців вважають, що країна рухається у неправильному напрямку, 22% – у правильному, 8% – не визначилися. 

Найбільш ймовірним вважають зростання тарифів на газ і тепло (72%) та загострення економічної кризи (67%). Майже половина опитаних очікують загострення захворюваності на коронавірус (кожен п’ятий вважає це малоймовірним). Загострення війни на Сході вважають ймовірним 46% (23% – малоймовірне), масові протести і заворушення допускають 44% (для 30% – малоймовірні). Найменш ймовірним оцінили втягування України у міграційну кризу на польсько-білоруському кордоні (35%) та масове відключення електроенергії для населення (32%). За останні півтора роки дещо зросло очікування масових заворушень і протестів, а також загострення війни.

Основними причинами, через які може відбутись економічна криза в Україні, – називають некомпетентність влади (31%) та корупцію у владі (22%). Війну на Донбасі як причину кризи назвали 16%, коронавірус – 13%, лише 8% – світовий вплив та 5% – енергетичну кризу. Про некомпетентність та корупцію частіше говорили старші респонденти, а вплив війни та вірусу – молодші.

40% добре поінформовані про те, що енергетична криза може спричинити віялові відключення електроенергії, майже стільки ж – щось чули про це, і ще близько 20% нічого про це не знають. 

Водночас 50% вірять, що Україна може уникнути відключень електроенергії й опалення, 39% – не вірять, ще 12% не змогли відповісти. Скоріше не вірять у можливість запобігти відключень на Сході: 40% – вірять, 48% – ні. 

На думку населення найбільшу відповідальність за справедливі тарифи несе Президент та Кабінет Міністрів – 27% та 24% відповідно. При цьому у динаміці оцінок відповідальність Уряду зменшується, а Президента – зростає. Ще 15% перекладають відповідальність на Верховну Раду, 12% – на компанії-постачальники, 10% – місцеву владу. 

Відповідальність на Президента за тарифи найбільше покладають люди старшого віку та мешканці Сходу, водночас, молодь, відносно частіше покладає відповідальність на Верховну Раду. Кабінет міністрів і місцеві органи влади вважають відповідальними на Півдні і Сході, компанії-постачальними послуг – на Заході.  Аудиторія: населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу.

Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,2%. Терміни проведення: 1-7 грудня 2021 р.

Джерело

COVID-19 Live