fbpx

Згідно з результати опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» протягом 2- 4 вересня 2021 року, за останні п’ять місяців кількість тих, поінформований про дипломатичну ініціативу «Кримська платформа», зросла у півтори рази (з 45% у квітні до 66% у вересні).  

Також зросла і кількість тих, хто позитивно оцінює цю ініціативу (з 38% – у квітні, до 50% – у вересні). Серед тих, хто добре поінформований про зміст «Кримської платформи», позитивно ставляться до неї майже 80%. 

Опитані добре обізнані про будівництво газогону «Північний потік – 2» з Росії до Німеччини в обхід України:

  • 50% знають про це,
  • 31% – щось чули і лише
  • 18% – нічого не знають).
  • 41% вважають, що Україна не мала жодних можливостей зупинити будівництво згаданого газогону.

Натомість 20% покладають відповідальність за це на Порошенка,  3% – на Зеленського, ще чверть – на обох президентів.  

Серед ключових світових лідерів найкраще українці ставляться до Канцлера Німеччини Ангели Меркель (73% – позитивно, 19% – негативно) та Президента США Джозефа Байдена (64% – позитивно, 19% – негативно). При цьому в динаміці за останні кілька місяців ставлення до Президента США дещо покращилось, до Канцлера Німеччини – дещо погіршилось.

Президента Франції Емануеля Макрона позитивно оцінили 57%, негативно – 19%, не змогли оцінити або не знаю такого – 23%. Президента Польщі Анджея Дуди позитивно оцінили 54%, негативно – 10%, не змогли оцінити або не знаю такого – 37%. 

Натомість ставлення до очільників Білорусі та Росії серед українців переважно негативне. Так, до Олександра Лукашенка негативно ставляться 59% опитаних, позитивно – 34%. При цьому, за останній рік ставлення до президента Білорусі погіршилося з 45 до 34%, а за останні два роки – вдвічі (з 67 до 34%).

До Володимира Путіна негативно ставляться 81%, позитивно – лише 15%. 

Аудиторія: населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviews – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера).

На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибіркова сукупність:  2500 респондентів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,0%. Терміни проведення: 2-4 вересня 2021 року

Джерело

COVID-19 Live