fbpx

Біженці потребуватимуть постійної підтримки, поки не зможуть повернутися.

Більшість біженців з України сподіваються повернутися додому якомога швидше, але близько двох третин очікують залишитися у своїх нинішніх приймаючих країнах, поки не зміниться ситуація із бойовими діями та з безпекою, згідно з новими висновками, опублікованими сьогодні УВКБ ООН, Агентством ООН у справах біженців.

Доповідь «Життя на паузі: Характерні риси та наміри біженців з України», свідчить про те, що біженці постійно висловлюють занепокоєння щодо свого майбутнього через війну, що триває, що заважає їм будувати безпечні довгострокові плани.

Для того, щоб провести дослідження, УВКБ ООН та партнери опитали близько 4 900 біженців з України в Чехії, Угорщині, Республіці Молдова, Польщі, Румунії та Словаччині в період з середини травня до середини червня 2022 року, щоб краще зрозуміти їхні характерні риси та майбутні наміри.

Дані показали, що 16% планували повернутися в Україну в найближчі два місяці, при цьому 15% з тих, хто лише планував тимчасово залишитися, щоб відвідати сім’ю, поповнити запаси або допомогти родичам евакуюватися. З тих, хто прагнув повернутися, 40% планували зробити це в наступному місяці.

Однак плани біженців щодо того, чи залишатися на місці, чи коли переїжджати, значно варіювалися залежно від регіонів їхнього походження, часу, який минув з моменту переміщення та їхніх нинішніх приймаючих країн. Більша висока частка біженців з Києва та районів на заході планувала повернутися, ніж ті, хто прибув зі сходу та півночі.

Робота УВКБ ООН у регіоні з надання допомоги біженцям та вимушено переміщеним особам в Україні підтримує та доповнює реагування урядів разом з партнерами ООН та НУО. Агенство надає підтримку біженцям шляхом грошової допомоги, юридичних консультацій та інформаційного забезпечення, розповсюдження предметів надання допомоги, створення безпечних просторів та каналів перенаправлення для вразливих категорій біженців, а також підготовки фахівців з надання допомоги.

З лютого УВКБ ООН допомогло понад 1,5 мільйонам людей по всій Україні, розширивши програми із захисту, житлових питань та допомоги, особливо для охоплення тих, хто живе в районах, які найбільше постраждали від війни. Нинішня увага приділяється підготовці до майбутньої зими. Цього року УВКБ ООН надало підтримку майже 200 центрам тимчасового прийому та місцям колективного проживання шляхом створення близько 74 000 ліжок і планує розширити місткість розміщення, створивши або покращивши ще 19 000 ліжок, щоб люди, які покинули свої будинки, мали гідне та тепле місце для сну. За умови наявності ресурсів УВКБ ООН підтримуватиме сім’ї з допомогою в оренді та ремонтуватиме деякі пошкоджені будинки, що допоможе людям, які повернулися до своїх домівок.

Однією лише гуманітарної допомоги недостатньо для того, щоб запобігти найгіршим наслідкам зими або створити можливості для отримання коштів для існування та економічного відновлення, які вкрай необхідні. Надання підтримки уряду України матиме вирішальне значення для забезпечення безпечного проживання та економічних можливостей для тих, хто все ще перебуває в Україні або бажає повернутися.

Джерело

COVID-19 Live