fbpx

Регіональна комунікаційна програма ЄС для Східного сусідства (EU NEIGHBOURS east) провела опитування громадської думки щодо Європейського Союзу в червні-липні 2022 року.

Дослідження проводилося в телефонному режимі в Україні і шляхом особистих інтерв’ю з респондентами в Азербайджані, Вірменії, Грузії та Молдові. В Білорусі опитування відбулося в онлайн-форматі.

Громадяни країн Східного сусідства позитивно сприймають ЄС і найбільше йому довіряють, залишаючи позаду ООН, НАТО та Євразійський економічний союз. Переважна більшість жителів держав, за винятком Білорусі, вважають, що їхня країна має хороші відносини з ЄС.

Зокрема, обізнаність щодо підтримки ЄС неймовірно зросла в Україні завдяки масштабній підтримці країни з боку Євросоюзу в умовах російської агресії. 

Відповідно до опитування, 95% українців знають про підтримку ЄС (98% знають про підтримку біженців та внутрішньо переміщених осіб і 97% знають про гуманітарну допомогу ЄС), а 94% вважають, що держава має хороші відносини з Європейським Союзом – показник значно зріс у порівнянні з 65% минулого року. 65% громадян позитивно ставляться до ЄС (порівняно з 57% минулого року та 49% у 2016 році) і лише 2% ставляться негативно.

#ЄС #підтримка #опитування #українці

Джерело

COVID-19 Live