fbpx

Кожен п’ятий житель країни планує продовжувати носити маски в громадському транспорті, хоча з 15 травня така вимога скасована, свідчать дані опитування Gemius, проведеного у співпраці з Benu aptieka. , 15% – швидше “так”).

У порівнянні з квітнем цей показник суттєво знизився. Минулого місяця 41% опитаних заявили, що продовжать носити маски і після зняття обов’язкової вимоги (19% – відповіли однозначно “так”, 22% – швидше за “так”).

Більшість опитаних у травні – 71% — не збираються надалі носити маски в трамваях, автобусах, тролейбусах та поїздах (52% — точно не будуть, а 19% — швидше не носитимуть маску). У квітні були готові зняти маски 53%.

Серед жінок більше тих, хто продовжить носити маски — 22%, серед чоловіків таких лише 15%.

У травні російськомовні респонденти частіше відповідали, що продовжать носити маски (31%), серед латишів – таких 20%. Та ж тенденція — велика обережність російськомовних — спостерігалася і у квітні.

Цікаво, що часто відповідали, що продовжать носити маски молоді люди — у віці 18-24 років. Збираються й надалі носити маски 26% жителів цієї вікової групи. За ними йдуть люди навпроти люди у солідному віці 55-74 років (6% точно носитимуть маски, а 16% — швидше будуть). В решті вікових груп показники нижчі.

Опитування проводилося з 10 по 12 травня, було опитано 1718 респондентів.

Джерело

COVID-19 Live