fbpx

На місці радянської скульптури може з’явитись пам’ятник “Привиду Києва”

На восьмому місяці повномасштабної війни Київ живе активним життям. Люди, що виїхали через бомбардування, продовжують повертатись до столиці, йдуть роботи з відновлення пошкоджених будівель, відкриваються нові заклади харчування і торгівлі. Попри те, що в Україні розпочалось бабине літо, у столиці частково стартував опалювальний сезон. Серед головних подій тижня – нові рішення щодо транспортної інфраструктури та відкриття офісу ЮНЕСКО, заплановане до кінця року. Про ці та інші події тижня в Києві говорить Український соціологічний портал.

Київпастранс випускає на маршрути додаткові одиниці рухомого складу

З понеділка, 10 жовтня, комунальне підприємство “Київпастранс” збільшує кількість рухомих одиниць на автобусних, тролейбусних і трамвайних маршрутах. Прийняття подібного рішення стало результатом дослідження “Про мобільність”, яке показало, що наразі кількість одиниць громадського транспорту нижча не лише порівняно з періодом до впровадження воєнного стану, а й з вереснем 2016 року. Так, після відновлення курсування міського громадського транспорту автобусний рух відновлено лише на 36%, трамвайний – на 46%, тролейбусний – на 52%. Повернення киян додому і велика кількість переселенців, які продовжують прибувати з зони бойових дій, спричинили зростання пасажиропотоку, і навантаження на транспортну систему особливо відчувається в години пік. Для зменшення інтервалу руху і забезпечення належного рівня пасажирських перевезень КП “Київпастранс” додає на маршрути 49 автобусів, 18 трамваїв і 22 тролейбуси.

Також у Києві відновлює роботу фунікулер, який було законсервовано з початком бойових дій, а згодом проведено плановий щорічний ремонт.

Затверджено Програму розвитку паркувального простору на наступний рік

Про затвердження даної програми повідомили у КМДА 5 жовтня. Зокрема, йдеться про збільшення паркувальних “кишень” та оновлення систем моніторингу оплати і порушень правил паркування. 

Як зазначають в адміністрації, така необхідність виникла через велику кількість автівок і збільшення кількості порушень правил паркування. КП “Київтранспарксервіс” планує в рамках програми облаштувати паркувальні місця шляхом встановлення 2284 заїзних “кишень” (15% від вже наявної кількості) і автоматизованих систем для сплати паркування і фіксації порушень. В КМДА повідомляють, що Програму розроблено відповідно до стратегії розвитку Києва, розпланованої до 2025 року включно.

Київ розпочав опалювальний сезон

Попри настання бабиного літа і підвищення температури в столиці стартував опалювальний сезон. Щоправда, наразі йдеться про опалення лише лікарень, дитячих садочків і шкіл. За словами київського міського голови Віталія Кличка, розпорядження про теплопостачання на дані об’єкти діє з 7 жовтня. Проте ця міра не є загальною – керівництво кожного закладу індивідуально приймає рішення про підключення до опалювальних мереж. Йдеться про ті об’єкти, які не обладнані індивідуальними системами опалювання.

На питання, коли буде увімкнене опалення для населення, міський голова відповів, що влада орієнтуватиметься на низку чинників, зокрема, на погодні умови і середньодобову температуру повітря. Максимальним терміном подачі тепла в квартири у КМДА називають 20 жовтня.

У столиці відкриють офіс ЮНЕСКО

До кінця поточного року в Києві планують відкрити офіс ЮНЕСКО. Про це в ефірі радіо “Свобода” розповів міністр культури Олександр Ткаченко.

За словами міністра, головною метою відкриття офісу організації в українській столиці є оперативне відстеження української (і, зокрема, столичної) культурної спадщини, пошкодженої, в тому числі, внаслідок бойових дій, а також чітка координація дій між ЮНЕСКО і культурними закладами України.

Серед української культурної спадщини ЮНЕСКО – карпатські ліси, історичний центр Львова, Херсонес, карпатські дерев’яні церкви, резиденція митрополитів у Чернівцях, а також столичні пам’ятки – Києво-Печерська лавра, Церква спаса на Брестові та Софійський собор. Наразі вирішується питання щодо внесення до культурної спадщини історичного центру Одеси.

Розроблено проєкт пам’ятника “Привиду Києва”

Команда Sarapii&Co подала петицію до Київради з приводу встановлення 15-метрової скульптури “Привид Києва” під Аркою дружби народів (яку, до речі, пропонують перейменувати на Арку свободи українського народу).

За версією розробників монумент має вигляд білої з позолотою скульптури льотчика з механічними крилами, якими він захищає маленьку дівчинку. Дівчинка тримає аркуш з написом “Мій янгол”, а за спиною льотчика – літак-винищувач з 40 зірками на крилах – за кількістю збитих ворожих літаків.

Скульптуру пропонують встановити на місці демонтованих радянських монументів. Збір підписів триває, тож кожен читач УСП може долучитись до встановлення пам’ятника “Привиду Києва” у столиці. Нагадаємо, що “Привид Києва” – це збірний образ льотчиків-асів 40-ї бригади тактичної авіації, до складу якої входив загиблий Герой України майор Степан Тарабалка.

#Київ #ПривидКиєва #Київпастранс #ЮНЕСКО #підсумкитижня #УСП

Сюзанна Елпі

COVID-19 Live