fbpx

Згідно з новим аналізом дослідників з Університету Джона Хопкінса , карантин у США та Європі мало або зовсім не вплинув на зниження смертності від COVID-19 .

Закриття під час ранньої фази пандемії в 2020 році знизило смертність від COVID-19 приблизно на 0,2%, йдеться в широкому огляді багатьох наукових досліджень.

«Ми не знаходимо доказів того, що блокування, закриття шкіл, закриття кордонів та обмеження зібрань мали помітний вплив на смертність від COVID-19», — пишуть дослідники.

Але в дослідницькій роботі зазначено, що блокування справді мали «руйнівний вплив» на економіку та сприяли численним соціальним проблемам.

«Вони сприяли зниженню економічної активності, росту безробіття, скороченню навчання в школі, викликали політичні заворушення, сприяли домашньому насильству та підриву ліберальної демократії», – йдеться у звіті.

«Такий стандартний розрахунок вигод і витрат призводить до вагомого висновку: карантин слід миттєво відкидати як інструмент пандемічної політики», — підсумовується в документі.

На початку багато штатів і 186 країн ввели заборони на роботу, соціалізацію, особисте навчання, подорожі та інші обмеження, щоб обмежити поширення хвороби, посилаючись на рекомендації провідних експертів у галузі охорони здоров’я.

Дослідники з Імперського коледжу Лондона, наприклад, передбачили, що такі кроки можуть знизити смертність до 98%.

Згідно з новим дослідженням дослідників Стіва Хенке, Джонаса Хербі та Ларса Йонунга з Johns Hopkins, цього ніколи не було.

«Загалом ми робимо висновок, що блокування не є ефективним способом зниження рівня смертності під час пандемії, принаймні, під час першої хвилі пандемії COVID-19», — написали вони.

Вони вивчили смертність на початку пандемії і визначили, що до кінця досліджуваного періоду карантину 20 травня 2020 року в США від COVID-19 померла загалом 97 081 людина.

Відоме дослідження того часу підрахувало, що без карантину буде 99 050 смертей.

Пан Ханке є засновником і співдиректором Інституту прикладної економіки, глобального здоров’я та дослідження підприємництва Джона Хопкінса. Пан Гербі є спеціальним радником Центру політичних досліджень у Копенгагені, Данія. Пан Йонунг є почесним професором економіки Лундського університету, Швеція.

Вони провели «мета-аналіз» десятків досліджень, які вивчали рівень смертності від COVID-19.

Незважаючи на загальні висновки, вони відзначили деякі докази того, що закриття барів допомогло зменшити смертність.

«Здається, закриття неважливих підприємств мало певний ефект (зменшення смертності від COVID-19 на 10,6%), що, ймовірно, буде пов’язано із закриттям барів», – сказали вони.

Дослідники стверджують, що терміни карантину та непередбачувані наслідки можуть відігравати більшу роль, ніж очікувалося, у впливі на смертність.

«Локдауни обмежують доступ людей до безпечних (на відкритому повітрі) місць, таких як пляжі, парки та зоопарки, або включають обов’язки масок на вулиці або суворі обмеження на збори на відкритому повітрі, змушуючи людей зустрічатися в менш безпечних (закритих) місцях», — пишуть вони. «Дійсно, ми знаходимо деякі докази того, що обмеження зібрань було контрпродуктивним і підвищило смертність від COVID-19».

Джерело

COVID-19 Live