fbpx

Covishield рекомендована ВООЗ, цю вакцину купують і багаті країни

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У своїх нових відео Віктор Вікарчук розповідає про те, що пандемію COVID-19 не оголошували офіційно, нового коронавірусу не існує, а вакцина Covishield пройшла лише першу стадію випробування.

Спікер у відео – Віктор Вікарчук – є приватним підприємцем, у 2020 році балотувався у депутати Хмельницької міської ради від ОПЗЖ. Раніше ми вже коментували відео Віктора Вікарчука, де він поширював неправдиві тези щодо COVID-19вакцинації та тарифів на електроенергію та газ

Про Covishield

Вакцина Covishield (або ж ChAdOx1 nCoV-19 чи AZD1222) знаходиться на третьому етапі клінічних випробувань

Вакцину Covishield виготовляють в індійському Інституті сироватки за ліцензією Oxford-AstraZeneca. Тобто в Україну надійшла розробка AstraZeneca – просто виготовлена в іншій країні. Третій етап клінічних випробувань вакцини проводили в Бразилії, Великій Британії, Південній Африці та США. Вакцина Covishield має ефективність від 60% до 82,4% за різними даними. Сovishiled також рекомендована ВООЗ до екстреного використання.

Covishield рекомендована ВООЗ, але поки не прекваліфікована

Однак, якщо Covishield ще не має прекваліфікації – це не означає що вона небезпечна. Наразі Covishield – як і решта антиковідних вакцин – не проходили саме цю процедуру підтвердження якості. 

Попередня кваліфікація медичних препаратів ВООЗ – це послуга, що надається ВООЗ для оцінки якості, безпеки та ефективності лікарських засобів.

⚡Хороші новини про вакцину від COVID-19 – вона до нас їде! З поганих новин – міністр Степанов і про це якимось чином…

Опубликовано VoxCheck Понедельник, 22 февраля 2021 г.

Covishield купує ряд країн, серед яких і розвинені економіки

Наприклад, Велика Британія замовила 10 мільйонів доз Covishield, а Міністерство охорони здоров’я Канади офіційно зареєструвало цю вакцину для використання. Тому некоректно стверджувати, що вакцина Covishield розрахована лише на країни, які розвиваються.

Наразі Індія експортує Covishield та Covaxin. І вже відправила понад 17 мільйонів доз в більш ніж два десятки країн, у тому числі близько 6 мільйонів в якості подарунків. Найбільшу кількість безкоштовних вакцин Індія надіслала у Бангладеш, М’янму, Непал. Ініціатива почалася з країн, що знаходяться в безпосередньому сусідстві з Індією. Дози розподілялися як «подарунки» відповідно до політики Нью-Делі «Сусідство в першу чергу». Це дипломатичний підхід прем’єр-міністра Індії Нарендри Моді, за яким відносини Індії з сусідніми країнами повинні стати найвищим пріоритетом. 

Виробники не приховують склад вакцин – він написаний і на упаковці, і в інструкції

Упаковка з вакциною CoviShield

В основі вацини Covishield – частини аденовірусу,  які містить в собі частинку (спайковий протеїн) від вірусу SARS-CoV-2. А серед допоміжних речовин: L-гістидин, L-гістидин гідрохлорид моногідрат, магнію хлорид гексагідрат, полісорбат 80, етанол, сахароза, хлорид натрію, дигідрат динатрію едетату (EDTA), вода для ін’єкції.

Виробники вакцин не приховують можливі побічні ефекти, і пишуть про них в інструкції

Серед найбільш частотних побічних ефектів Covishield розглядають чутливість, біль, запалення, почервоніння, свербіж, набряк або синці на місці ін’єкції, погане самопочуття, втома, озноб або відчуття гарячки, головний біль, нудота, біль у суглобах або біль у м’язах. 

Про COVID-19

За 2020 рік від COVID-19 загалом померло 20 709 осіб

Смертність від COVID-19 є реальною. За 2020 рік в Україні без урахування даних з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької, Луганської областей та міста Севастополя від COVID-19 (вірус ідентифікований) померло 19 904 особи, від COVID-19 (вірус неідентифікований) – 805 осіб. 

На COVID-19 тестують безоплатно, якщо в пацієнта є підозра на інфікування

Тестування пацієнтів на COVID-19 входить до пакету первинної медичної допомоги від НСЗУ. Незалежно від того, у якому закладі – комунальному чи приватному – працює лікар, який має договір із НСЗУ, пацієнт отримує у нього безоплатно весь обсяг послуг, передбачений Програмою медичних гарантій. До стандарту первинної медичної допомоги входить безоплатне ПЛР-тестування та тестування методом експрес-діагностики на вияв COVID-19.

МОЗ України оприлюднює кількість здійснених тестувань кожну добу

Згідно з оперативною інформацією про поширення COVID-19, за 15 березня здійснено 76 509 тестів на вияв COVID-19. 

Статистика щодо захворюваності на ГРВІ та грип проводиться за кожен тиждень. 

Вікарчук неправий, коли стверджує, що наразі немає статистики по захворюваності на грип. На момент публікації одного з відео – 7 березня – була відома статистика щодо захворюваності на ГРВІ та грип за 22-28 лютого 2021 року. Згідно з нею, всього на ГРВІ, включно із COVID-19, захворіло 187 200 осіб, найвищий показник — в Івано-Франківській області (923,6 на 100 000 населення), найменший — у Харківській (308,0 на 100 000 населення). За 22-28 лютого 2021 року в Україні виявили 43 393 випадки COVID-19.

У період із 22 по 28 лютого виявили близько 46 тисяч нових випадків захворювань на COVID-19. Так, на ГРВІ та грип, виключаючи COVID-19, за цей тиждень хворіло близько 140 тисяч осіб.

Джерело

COVID-19 Live