fbpx

65% респондентів залишилися на місцях постійного проживання. Таких значно більше серед мешканців Центрального (86%) та Західного (83%) регіонів та менше серед мешканців Східного регіону (33%).

22% респондентів змінили своє місце проживання в межах України. Найбільш популярними областями для міграції стали Львівська, Івано-Франківська та Черкаська області.

6% опитаних наразі перебувають за кордоном. Серед них переважна більшість (76%) прагне повернутися в Україну за першої можливості. Найбільше серед опитаних тих, хто мігрували до Польщі, Німеччини та Австрії.

У разі загострення ситуації 53% тих, хто залишилися в Україні, планують лишатися там, де вони перебувають зараз, 16% – переміщатися далі від епіцентру в межах України, а 6% – переміщатися за кордон. 8% зазначили, що мають наміри щодо переміщення, проте не мають можливості для їхньої реалізації.

60% респондентів мають родичів та/або співмешканців, що покинули Україну через повномасштабну війну, а 64% – родичів та/або співмешканців, що змінили місце проживання в межах України.

Групою, найбільш схильною до міграції (як в межах України, так і за кордон), серед родичів та співмешканців респондентів є жінки віком 18-60 років.

Популярними напрямками міграції серед родичів та співмешканців респондентів в межах України є Львівська та Закарпатська області, за кордоном – Польща та Німеччина.

Основними причинами, чому родичі та співмешканці залишаються вдома (або принаймні в межах України), є впевненість в тому, що переїзд є неприйнятним та / або неправильним, та бажання бути поряд з близькими.

44% опитаних зазнали втрат за час повномасштабної війни Росії проти України. Серед них більшість декларує втрату грошей (57%) та роботи (64%).

Рівень стресу серед українців продовжує підвищуватися з початку повномасштабної війни і наразі є найбільш високим за останні 2 роки вимірювань – 87%. Високий рівень стресу спостерігається серед усіх вікових груп.

82% респондентів зазначили, що відчували сильну знервованість та стрес впродовж останнього часу. Основними причинами є переживання стосовно повномасштабної війни Росії проти України, її можливої ескалації, а також складнощі з фінансами.

Останнім часом у настрої більшості українців переважають негативні емоції – напруження (51%), гнів (41%), страх (40%), втома (39%). Близько третини респондентів (35%) плекають надію.

Метод збору інформації: самозаповнення анкет у
мобільному додатку.
Цільова група дослідження: чоловіки та жінки віком від
18 до 60 років, що проживають в містах з населенням 50 тис.
жителів та більше.
Кількість результативних інтерв’ю: 500.
Період опитування: 12 квітня 2022 року з 13:20 до 19:10.

Джерело

COVID-19 Live