fbpx

Найдорожчим буде облаштування прапора у Харкові

170,7 млн ​​грн планують витратити з державного та місцевих бюджетів на встановлення гігантських прапорів України у 17 областях до 30-го Дня Незалежності, свідчить дослідження громадської організації StateWatch.

Мова йде лише про 17 областей, тому що в деяких великі флагштоки вже встановили раніше (у Києві, Запоріжжі, Дніпрі), в інших їх встановлять без залучення бюджетних коштів (зокрема у Сумській, Тернопільській, Одеській та Херсонській).

Облдержадміністрації отримали доручення встановити такі прапори в січні цього року на селекторній нараді в Офісі президента під головуванням Кирила Тимошенко.

Найбільше на встановлення флагштока, а також облаштування території навколо нього витратять бюджетних грошей у Харкові – 24,5 млн грн. Друге місце посідають Бровари в Київській області –  20,7 млн ​​грн. Третє місце у Вінницької області – 15 млн грн, четверте – у Житомирської – 13,8 млн грн. Кривий Ріг витратить на прапор 8,1 млн грн.

За словами голови StateWatch Гліба Канєвського, за ці 170,7 млн ​​грн можна було б купити 338,6 тисячі доз вакцини від COVID-19, якщо ціна буде складати 504 грн за дозу (як закладено в бюджетну програму МОЗ). І уряду не довелось би брати кредит на вакцини. Зважаючи на це, StateWatch пропонує владі переглянути суми витрат на святкування Дня Незалежності. 

Нагадаємо, що 22 серпня 2020 року в Києві, на території Національного музею історії України у Другій світовій війні, встановили найбільший державний прапор України. Висота флагштока – майже 90 метрів, розмір самого прапора – 16 на 24 метри. Додамо, що цей прапор встановили на два роки пізніше обіцяної дати, але не за бюджетні кошти: роботи оплатив благодійний фонд «Майбутній Київ», бенефіціаром якого є Віталій Кличко.

Джерело

COVID-19 Live