fbpx

• Результати опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» протягом 18-20 вересня 2020 року серед мешканців Чернівців, продемонстрували, що опитані однаково песимістично оцінюють ситуацію як у місті, та і в Україні. Так, лише 12% респондентів відповіли, що справи в місті йдуть у правильному напрямку, 77% – вважають протилежне. Стосовно України лише 16% стверджують, що напрям справ розвитку в державі правильний, 70% – неправильний.
• 65% респондентів зазначили, що обов’язково візьмуть участь у місцевих виборах. Вагаються (50/50) – 15% респондентів, можливо візьмуть участь – ще 4% респондентів. Про малоймовірність участі у виборах зазначили 16% респондентів.
• У рейтингу політичних сил на виборах до міської ради лідерські позиції мають наступні політичні сили: партія «Слуга народу» – 14,2% серед тих, хто визначився і має намір прийти на вибори, партія «Рідне місто» – 12,2%, партія «Єдина альтернатива» – 10,7%, партія Чернівчан – 10,6%. За партію «Європейська солідарність» готові проголосувати 9,0%, партію «Пропозиція» – 8,2%, партію «Батьківщина» – 7,0%, партію «Опозиційна платформа – За життя» – 4,7%, партію «Голос» – 3,0%. Рейтинг інших сил – нижче 3%. Тих, хто не визначився, – близько 9%. У динаміці зросла підтримка партій «Рідне місто», партії Чернівчан, партії «Пропозиція» та партії «Єдина Альтернатива». Зазнали втрат партії «Слуга народу» та «Батьківщина».
• Серед кандидатів у мери лідерські позиції мають Віталій Михайлішин (Рідне місто) з показником 22,1% серед тих, хто визначився і прийде на вибори, та Олексій Каспрук (Пропозиція) з рейтингом 18,9%. Ще 15,0% готові віддати свої голоси за Миколу Федорука (партія Чернівчан), 11,0% – за Романа Клічука (Єдина альтернатива), 10,2% – за Віталія Другановського (Слуга народу). Рейтинги інших кандидатів нижче 5%. Не визначились за кого голосуватимуть близько 14-15% опитаних. У динаміці за місяць зросла підтримка В.Михайлішина, Р.Клічука, В.Другановського.
• Моделювання результатів другого туру дало наступні результати: у парі В.Другановський проти О.Каспрука останній з невеликою перевагою отримав би перемогу (35% проти 30%). У парі О. Каспрук проти М.Федорука, перемогу отримав лідер партії Чернівчан (39% проти 29%). У парі В.Другановський проти Р.Клічука перемогу отримав би кандидат від партії «Єдина альтернатива» (34% проти 22%), у парі Р.Клічук проти М.Федорука – останній б переміг (39% проти 31%). У парі Р.Клічук проти О.Каспрука немає поки явного переможця (35% проти 33% на користь кандидата від партії «Єдина альтернатива»).


Аудиторія: мешканці м.Чернівці від 18 років і старші. Вибірка репрезентативна за віком та статтю. Вибіркова сукупність: 1200 респондентів. Метод опитування: особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,8%. Терміни проведення дослідження: 18-20 вересня 2020 р.

Джерело

COVID-19 Live