fbpx

25 жовтня 2020 року українці обиратимуть місцеву владу, в тому числі й нових мерів. «Слово і діло» розбиралося, хто вже заявив про свої амбіції балотуватися на посаду міського голови Сум або проявив політичну активність у цьому напрямі. Також пропонуємо подивитися, як виконує обіцянки мер Сум.

Олександр Лисенко двічі вигравав вибори мера. Протягом останньої каденції з 15 листопада 2015 року він дав 93 обіцянки, включно з передвиборчими програмними. Лисенко виконав 35 обіцянок або 38%, провалив – 9 (10%) та ще 49 має реалізувати (52%).

Мер виконав обіцянку завершити розробку Стратегії розвитку міста Суми до кінця 2019 року. У грудні міська громада погодила розроблену Стратегію розвитку міста Суми до 2030 року. Стратегією визначено чотири основні напрями: доступність у рамках інклюзії, інформації, ментальності та транспортних сполучень; місто для людей – тобто фінансове забезпечення якісних умов проживання мешканців міста; конкурентоспроможна економіка та ефективне управління на основі світових тенденцій.

Лисенко провалив обіцянку придбати до кінця 2019 року щонайменше 4 нових автобуси. Як повідомили «Слово і діло» в міськраді, у 2018 році місто закупило 4 автобуси та міським бюджетом передбачено закупити 2 автобуси середньої пасажиромісткості та 2 великої пасажиромісткості.

Станом на 8 січня 2020 року, відповідно до даних порталу публічних закупівель «Prozorro», КП «Електроавтотранс» не закуповувало автобуси від моменту фіксування обіцянки і до кінця 2019 року.

Виконав мер свою передвиборчу обіцянку забезпечити щорічне надання фіксованої підтримки кожній школі у розмірі 150 тис. грн. У період з 2016 до 2019 роки місцевою владою надавалася фінансова підтримка школам із міського бюджету. Зокрема, у 2016 році було надано на капітальні видатки 150 тис. грн, у 2017 році – 150 тис. грн, у 2018 році – 200 тис. грн, у 2019 році – 200 тис. грн.

У жовтні 2019 року міський голова Сум пообіцяв, що в квітні 2020 року відкриється інклюзивно-ресурсний центр №1.

«Дана установа потрібна, а тому це не може бути довгобудом: запланували зробити за рік, значить маємо виконати – у квітні наступного року інклюзивно-ресурсний центр №1 повинен запрацювати на повну», – запевнив мер.

26 серпня 2020 року Сумська міська рада повідомила, що роботи з будівництва центру не завершено. Протягом 2019 року на будівництво було освоєно 2,2 млн гривень, але роботи не закінчили через відсутність фінансування.

Впорався мер із обіцянкою завершити роботи з ремонту та облаштування вулиці Володимирської до кінця 2019 року. Про те, що роботи були виконані вчасно, нам повідомили у міськраді.

Провалив Лисенко свою програмну передвиборчу обіцянку запровадити програму ранньої професійної орієнтації молоді, особливо у сфері малого бізнесу та інформаційних технологій. Станом на 3 жовтня 2019 року виконавчий комітет Сумської міськради у відповіді на наш інформаційний запит зазначив, що не має інформації щодо впровадження згаданої програми.

Раніше міськрада повідомила, що впроваджувалась програма ранньої професійної орієнтації молоді в ІТ-сфері, що була ухвалена ще в лютому 2015 року. Про запровадження нових програм не повідомлялось.

Більше половини обіцянок Лисенко мав би реалізувати. Серед них намір повністю завершити ремонт Центральної міської лікарні у 2020 році.

«Усі відділення будуть відремонтовані. Жодного невідремонтованого не залишиться», – запевнив мер.

«Слово і діло» направило запит для доступу до публічної інформації за зазначеним питанням.

Під загрозою зриву обіцянка мера, що у 2020 році місто отримає 11 тролейбусів.

«Ми можемо вже виходити на торги, в наступному році ми готуємо тендерну документацію. І я думаю, що тендер відбудеться вже в квітні місяці. І потім буде постачання. Постачання планується на жовтень-листопад, це буде половина – 11 тролейбусів у наступному році. Потім у першу-другу половину 2021 року також буде друга половина – 11 тролейбусів», – запевнив він наприкінці минулого року.

15 червня 2020 року міський голова повідомив, що планується отримати 10 тролейбусів, а у 2021 році – лише 9 тролейбусів.

Також, як і більшість мерів обласних центрів, Лисенко мав намір побудувати сміттєпереробний завод. У грудні 2019 року він повідомив, що планувалось спільно з чеськими інвесторами задокументувати наміри про будівництво заводу. Відтоді тема будівництва заводу не з’являлася в публічному просторі.

Джерело

COVID-19 Live