fbpx

Онлайн-архів поповнився новими книгами РАЦСів та Трудовою картотекою періоду окупації Києва

Цифровий архів Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» поповнився новими документами ХХ сторіччя. Оприлюднені нові книги РАЦСів за 1927-1933 роки із Державного архіву Києва та Трудова картотека мешканців Києва та області періоду нацистської окупації із Державного архіву Київської області. Загалом близько 300 тисяч сканкопій документів стали доступними широкому загалу на онлайн-платформі Меморіалу. Це  продовження масштабної роботи дослідників Меморіального центру, мета якої – відновити склад населення Києва довоєнного, під час війни та в післявоєнний період.

«Матеріалів РАЦСів дуже багато, ми обробляємо їх частинами. Ці документи – свідоцтва про народження, шлюб, смерть тощо – користуються найбільшим попитом у населення, – розповіла керівниця проєкту «Імена» Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» Анна Фурман. – Завдяки цим документам люди можуть дізнатися про своє коріння, підтвердити національність, провести генеалогічне дослідження. Актові книги, що зараз знаходяться на реставрації в архіві, будуть оцифровані та доступні за першої можливості».

Трудова картотека мешканців Києва та області періоду окупації теж надасть відповіді на питання щодо населення міста у період 1941-1943 років. Завдяки їй, додала Фурман, можна знайти додаткову інформацію про своїх родичів, дізнатися про їхню професію, склад сім’ї, національність. Задля зручності у користуванні та пошуку дані у ній розсортовані по алфавіту. 

Загалом на онлайн-платформі Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» станом на початок року близько 500 тисяч сканів важливих документів, на які роками чекали тисячі людей. Вже можна ознайомитися із електронними копіями архівних документів, які стосуються періоду окупації Києва, актовими книгами РАЦСів, довідковими картотеками, фондами районних управ, а також документами, що стосуються трагічних подій у Бабиному Яру тощо. Матеріали поступово додаються. Протягом 2021-го року дослідники Меморіального центру планують оцифрувати, систематизувати та зробити доступними ще близько мільйона важливих документів з історії Голокосту та нацистської окупації. 

Нагадаємо, Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» уклав із Державною архівною службою Меморандум про партнерство, який передбачає спільну роботу над створенням цифрового архіву, співпрацю у освітніх, наукових та культурних заходах. Також раніше була підписана Угода про співпрацю, яка передбачає обмін архівною інформацією, із Ізраїльським національним меморіалом Катастрофи (Голокосту) та Героїзму Яд Вашем.

Джерело

COVID-19 Live