fbpx

Але більшість не вживає заходів щодо утеплення приміщень.

Компанія Rakuten Viber провела опитування щодо економії електроенергії українцями цього сезону та підготовки до зими. За декілька днів участь в опитуванні взяло понад 100 000 українців.

Серед опитаних 93% скоротили споживання електроенергії цієї осені. Всього 4% відповіли, що не економлять і 3%, що готуються.

Серед тих, хто почав економити електроенергію, 31% респондентів менше вмикає світло вдома. 18% опитаних — менше або взагалі не вмикають опалювальні прилади в домівках. Трохи менше (17%) вимикають з мережі всі пристрої, якими не користуються. Відкладають всі побутові справи (прання, миття посуди та інше) на ніч — 10% респондентів. Невелика частка опитаних менше готують на плиті (3%), перемикають техніку в економний режим (2%), регулюють температуру холодильника (1%).

Окрім цього, згідно з опитуванням 18% респондентів відповіли, що економлять на всьому вище зазначеному, до того ж навіть вечеряють при свічках.

Щодо підготовки українців до зими та можливого холоду в приміщеннях, 52% користувача Viber відповіли, що не готуються до можливого похолодання та морозів. Ще 11% утеплюють приміщення, 9% купують теплий одяг. Деякі респонденти заклеюють шпарини у вікнах (5%), купують теплі ковдри (4%). Менш я 5% опитуваних вживають додаткові заходи: 4% користувачів з цієї групи купили обігрівач, 3% — дизель-генератор, а 2% та планують переїхати до родичів, якщо у квартирі буде занадто холодно.

Раніше «MediaSapiens» повідомляв, що українці читають у Viber вдвічі більше новин, ніж до війни. За даними Rakuten Viber, месенджер  встановлений на 98% смартфонів в Україні.

#електроенергія #економія #Україна

Джерело

COVID-19 Live