fbpx

Станом на початок квітня в Україні працюють майже 80% аптек, які працювали до початку війни, повідомило видання “Аптека” з посиланням на базу даних Axioma аналітичної компанії Proxima Research International без урахування АР Крим та зони ООС.

“З 20,8 тис. торговельних точок, які працювали на території України до початку повномасштабної війни, наразі функціонують 16,7 тис., тобто 80%”, – уточнює видання.

За його даними, найменше аптек на кінець березня працювали в Луганській (27,6% працюючих на кінець лютого), Харківській, (48%), Чернігівській (53,9%), Донецькій (55%) областях та Києві (58%).

Найбільше аптек працювали у Закарпатській (98%), Чернівецькій (97,5%), Івано-Франківській (97,1%), Рівненській (96,9%), Львівській та Кіровоградській (96,2%) областях.

Як повідомлялося, з початку воєнної агресії РФ значна частина аптек в Україні призупинила роботу. Зокрема, станом на початок березня поза зоною бойових дій РФ проти України працювали до 3 тис. аптек. Для врегулювання ситуації МОЗ виступило із заявою, що підстав для припинення роботи аптек немає, й закликало їх власників відновити роботу.

Водночас оператори роздрібного ринку ліків зазначали, що воєнна агресія порушила логістику постачання лікарських засобів і на її відновлення буде потрібен час. Серед причин закриття аптек називали міграцію провізорів.

Джерело

COVID-19 Live