fbpx

Пристрій дозволить розвинути швидкість достатню для того, щоб облетіти Землю за дві години.

У Китаї вчені успішно випробували прототип гіперзвукового двигуна, за допомогою якого літальний апарат зможе обігнути Землю протягом двох годин. Звіт про випробування опублікували дослідники з Китайської академії наук (CAS) в журналі Chinese Journal of Aeronautics.

Автори дослідження вважають, що їх розробка стане основою для створення багаторазових орбітальних космопланів і гіперзвукових літаків нового покоління.

Двигун працює на чистому водні а в його конструкції використані неназвані особливі сплави. Їх створили спеціально, оскільки застосовувані в ракетно-космічній галузі метали насилу витримали б температури, що виникають в новому ПВРД. Пристрій випробуваного прототипу разюче відрізняється від відомих схем гіперзвукових прямоточних двигунів.

Інженери та вчені Китайської академії наук проводили експеримент в гіперзвуковій аеродинамічній трубі, здатній створювати швидкість повітряного потоку до 9 чисел Маха. Це приблизно дорівнює 11 тисячам кілометрів на годину. Показники прототипу під час випробувань були стабільними. В ході екстраполяції результатів вимірювань вчені зробили висновок, що двигун буде стабільно розганятися і ефективно працювати на швидкості до 16 чисел Маха. А це вже приблизно 19,5 тисяч кілометрів на годину, тобто весь екватор літальний апарат з таким двигуном облетить трохи більше, ніж за дві години, цитує статтю Naked Science.

Щоб перевірити теоретичні викладки доведеться дочекатися споруди більш потужної аеродинамічної труби. Ну а до практичного застосування двигуна може і зовсім ніколи не дійти. Зазначається, що використані в його конструкції матеріали витримали лише короткочасні експерименти. Як вони поведуть себе при польотах тривалістю в десятки хвилин – передбачити поки що важко.

Джерело

COVID-19 Live