fbpx

Про головне на цьому тижні

Наближається перше півріччя протистояння України повномасштабній російській агресії. ЗСУ продовжують утримувати позиції і звільняти окуповані території, мирні громадяни – підтримувати волонтерські організації донатами, політики на міжнародній арені – вирішувати питання озброєння і економічної підтримки України. Найбільшу увагу суспільства на цьому тижні привернули вибухи на території Криму, а також інтерв’ю Володимира Зеленського виданню Washington Post. Про ці та інші події тижня читайте на Українському соціологічному порталі!

Чи загрожує Європі ядерна катастрофа?

Найбільша європейська АЕС, що на Запоріжчині, наразі перебуває під контролем окупантів. Через численні пошкодження внаслідок обстрілів станція працює лише на частину своєї потужності. Українські і європейські експерти вважають, що в разі виходу роботи станції з-під контролю катастрофа масштабів Чорнобильської є малоймовірною. Натомість є побоювання щодо ймовірності відключення АЕС окупантом. На думку експертів, відключення станції і – як наслідок – припинення постачання електроенергії може використовуватись росією як додатковий важіль тиску на Україну напередодні опалювального сезону, повідомляє CNN.

Інтерв’ю Зеленського: реакція українців

Цього тижня президент України Володимир Зеленський дав інтерв’ю виданню Washington Post. Пряма мова президента викликала неоднозначну реакцію суспільства. Зокрема, йдеться про цитату, в якій згадуються ймовірні грошові втрати внаслідок масової міграції українців після попередження про ймовірність російського вторгнення. В той же час, чимало українців вважає, що будь-яка поява українського політика в закордонній пресі “грає на руку Україні”, адже це – запорука інтересу і підтримки українців з боку цивільних мешканців зарубіжжя.

Жовтень-2021: що стало відомо сьогодні

Багатомісячне дослідження The Washington Post шляху до війни в Україні, включно зі спробами Заходу перешкодити планам Кремля, базується на обширних інтерв’ю з більш ніж трьома десятками високопоставлених чиновників США, України, Європи та НАТО. В жовтні минулого року Джо Байден отримав дані розвідки про збільшення російської військової техніки на кордонах з Україною і інформацію про те, що президент російської федерації скоротив витрати на боротьбу з пандемією коронавірусу, натомість збільшив фінансування військових операцій. Проте офіційний Київ вважав дані американської розвідки недостатніми. “Ми запитували про деталі, але відповіді не було”, – Д. Кулеба.

Крім того, Зеленський, за його словами, сприймав попередження Заходу як спробу змусити його залишити Україну. Український лідер, повідомляє видання Washington Post, хвилювався, що, коли його уряд буде усунуто з дороги та встановлено підтримуваний Кремлем режим, сили НАТО прагнутимуть досягти врегулювання з Москвою щодо України шляхом переговорів. 

«Я впевнений, що хтось дуже переживав, що буде зі мною та моєю родиною. Але хтось із західних партнерів, мабуть, хотів швидше покінчити з цим. Я думаю, що більшість людей, які мені дзвонили — ну, майже всі — не вірили, що Україна зможе протистояти цьому і вистояти», – Зеленський.

“Кримська бавовна”

Вибухи в Криму, які в соцмережах називають “кримською бавовною”, продовжують давати українцям підґрунтя для створення нових мемів, а окупантам – привід для паніки. USP, посилаючись на інформацію Служби новин Бі-Бі-Сі, повідомляє, що йдеться не лише про цивільне населення, яке масово залишає Крим (це підтверджується даними з супутників). Знищення аеродромів і складів деморалізує і агресора загалом, і військових, які перебувають на анексованому півострові. “Вони, так само, як і ми, вірять у ЗСУ”, – жартують українці в соцмережах.

#Інтерв’ю #Зеленський #ЗапорізькаАЕС #Кримбавовна #бавовна #підсумкитижня

Сюзанна Елпі

COVID-19 Live