fbpx

Сьогодні нарешті відбулася довгоочікувана подія – прес-служба ЦВК повідомила про утворення та формування складу 532 територіальних обласних, районних (крім районів в АР Крим), міських (крім міст в АР Крим), районних у місті Києві виборчих комісій у межах 24 областей України.

Загалом, ЦВК сформовано 22 обласних, 119 районних, 381 міську та 10 районних у місті Києві виборчих комісій для організації підготовки та проведення місцевих виборів 25 жовтня 2020 року.

Таким чином, виборчий процес остаточно перейшов у практичну площину.

Слід зазначити, що ще зовсім недавно перспективи цього питання були зовсім неоднозначні.

В мережі Інтернет весь минулий тиждень рясніло немало повідомлень про те, що в Офісі Президента розглядають питання про можливість перенесення місцевих виборів на весну наступного року, а Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що голосування може бути відкладено через пандемію коронавірусу.

Певна річ, перенесення місцевих виборів викликало не бажання подбати про здоров’я пересічних українців, а елементарне хвилювання через падіння рейтингу владної команди та перспективу вимушеної втрати частини влади на місцях.

Високий електоральний успіх зубрів української політики – Євросолідарності та ОПЗЖ, а також молодих хижаків на зразок партії Шарія, на місцевих виборах, неминуче змушуватиме владну партію домовлятися та шукати компромісів на рівні місцевих рад. А домовлятися і ділитися в нашій країні, як відомо, не люблять.

З іншого боку, перенесення місцевих виборів мало сенс лише за умови реалізації чуда (українського прориву, створення чарівної палички) від слуг народу, що дозволило б повернути електоральні симпатії виборчих мас.

В якості такого прориву вирішено було розглядати чи не єдиний доступний варіант – зміну ситуації на Донбасі. Головним бенефіціаром ідеї миру й реінтеграції з подальшим зростанням рейтингів внаслідок такого успіху виступила група Єрмака-Резнікова.

Глава Офісу Президента Андрій Єрмак вже неодноразово лобіював сценарій виборів на всій території країни в квітні-травні 2021 року. Він був переконаний, що зможе вмовити Росію піти на певні поступки та закріпити їх відповідними угодами восени на зустрічі лідерів «нормандського формату».

Красиву ідею досить послідовно та «ненав’язливо» рекламували Президенту обіцяючи, пор суті, лаври миротворця-реінтегратора, про які так мріяв попередній глава держави, та відповідно, – зростання рейтингів і електоральних симпатій.

Певна річ, по великому рахунку все це було в більшій мірі розмірковуваннями, сподіваннями та видаванням бажаного за дійсне.

Судячи з останніх дій ЦВК, переконати Президента команді Єрмака наразі не вдалося.

Водночас, можна не сумніватися в одному. В умовах мінливих реалій українського політичного борщу тема турботи про здоров’я громадян (коронавірус форевер), припинення вогню/деокупації/реінтеграції, а також ідеї різних сценаріїв місцевих виборів, ще не раз сколихне інформаційними хвилями інформаційний медіа-простір нашої держави.

Автор: Горбенко А.С.

COVID-19 Live