fbpx

Ядерні експерти ООН відвідали АЕС в Енергодарі

Сьомий місяць триває протистояння України широкомасштабній російській агресії. Збройні Сили продовжують наносити нищівні удари по позиціях окупантів, викликаючи захоплення українців і отримуючи високі оцінки своїх дій від західних партнерів. Освітній процес в українських школах розпочався, і чимало школярів вийшли на святкову лінійку. Тим часом російська федерація продовжує тиснути на Європу, використовуючи “енергетичний важіль”. Про головні події тижня говорить західна преса, про них говорить і Український соціологічний портал.

Контрнаступ ЗСУ на Херсонщині

Чи не найгучнішою подією тижня стала низка військових операцій ЗСУ на херсонському напрямку. Президент України, щоправда, спростовує початок контрнаступу і закликає громадян втриматись від подальших прогнозів. В той самий час британська розвідка повідомляє, що поточні дії ЗСУ, як-от знищення понтонних і поромних переправ через Дніпро, мають ознаки початку контрнаступу. Зокрема, удари ЗСУ по переправах блокують перекидання російської техніки і живої сили з Криму та окупованих територій Півдня, а також змушують ворога проводити ротації і передислокації для укріплення найвразливіших позицій. Як повідомляє CNN, в Міноборони США говорять про “дуже високі шанси ЗСУ повернути південні території під контроль України”, а також зазначають, що більшість озброєння з Штатів була призначена саме для цього контрнаступу.

Помер Михайло Горбачов

Реакція українських громадян на смерть колишнього лідера СРСР доволі неоднозначна. Користувачі соцмереж ширять інформацію на кшталт “не варто забувати, що він підтримав анексію Криму” або, навпаки, “він засуджував військову агресію росії”. Старші покоління згадують померлого як людину, яка відкрила шляхи до нових можливостей, молоді впевнені, що не варто приділяти стільки уваги росіянину. Та більшість українців, зокрема, тих, що застали “совок”, збігається в думці, що Горбачов – це “той, що розвалив СРСР і, таким чином, дав Україні шанс на свободу і незалежність”. 

Експерти ООН відвідали Запорізьку АЕС

Найбільшу європейську атомну електростанцію, яка знаходиться під контролем окупантів, відвідала Група ядерних інспекторів ООН з Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ). За їхніми словами, українська сторона не виконала домовленостей щодо забезпечення безпеки делегатів під час перебування на електростанції. В цьому представників МАГАТЕ намагається переконати і міністр оборони росії лавров, наполягаючи, що “російська сторона вжила всіх необхідних заходів”. Офіційний Київ же заперечує цей факт і звинувачує кремль у спробі зірвати візит іноземних експертів, обстрілюючи АЕС з окупованого Енергодара. Також Президент України зазначає, що з боку МАГАТЕ не було дотримання угоди про присутність представників незалежної української преси.

Остаточна зупинка “Північного потоку”

Російська федерація остаточно зупинила постачання газу до Німеччини через газопровід “Північний потік”. За інформацією служби новин Бі-Бі-Сі, зупинку спершу було пояснення “проведенням регламентних ремонтних робіт”, а тепер росія заявляє про остаточне припинення постачання “блакитного палива”. В ЄС це називають спробою “енергетичного тиску”, а в Німеччині подія підсилила рівень побоювань громадян щодо опалювального сезону. Адже саме Німеччина є основним споживачем російського газу в Європі. Загалом, Євросоюз вже робить кроки до остаточної відмови від російських енергоресурсів, але, як зазначають європейські лідери, “цей процес не може бути швидким”.

Черепаха напала на російську туристку

“Навіть турецька фауна за нас”, – жартують українці у відповідь на повідомлення, опубліковане виданням New York Post. Велетенська черепаха напала на 64-річну росіянку, яка відпочивала в турецькій Анталії. Рептилія схопила росіянку за ногу, коли та лежала на спині у воді. Жінка почала чинити опір, але черепаха виявилась настільки сильною (і, мабуть, ненависною до росіян – USP), що лави “хороших росіян” поповнилися б пенсіонеркою з Єкатеринбурга, аби не втручання рятувальника, який, до речі, зламав руку під час “спецоперації”.

#аес #енергодар #горбачов #зсу #бої #контрнаступ #північнийпотік #магате #запорізькааес #херсонщина #оон

Сюзанна Елпі

COVID-19 Live