fbpx

Цього року купувати житло на первинному ринку поменшає українців. Ті, хто зможе собі це дозволити, – люди 25-45 років, айтішники та менеджери.

У 2022 році, за прогнозами експертів, темпи продажу квартир на первинному ринку сповільняться. Але потреба у новому житлі менша не стане. Серед реальних покупців найбільш активними будуть ті, хто має власні накопичення чи житло для продажу, представники ІТ-індустрії та керівники у сфері рітейлу, а також люди віком від 25 до 45 років.

Вік та доходи покупців-2022

У 2022 році понад 55% покупців житла на первинному ринку купуватимуть квартири за власні накопичення або за допомогою продажу старого житла та купівлі нового з доплатою. При цьому доплата не перевищуватиме 30-40% від вартості нового житла.

35% інвесторів планують користуватися програмами розстрочки від девелоперів. 10% покупців готові купити квартиру за допомогою іпотечної програми.

При цьому близько 60% потенційних покупців уже мають власне житло та прагнуть покращити умови.

У 2022 році 80-85% покупців первинного житла ставитиметься до вікової категорії від 25 до 45 років. Близько 10-15% – аудиторія віком від 45 до 60 років, – розповів Михайло Підвисоцький, засновник та керуючий партнер Concept Group.

Професії та спосіб життя покупців

Що стосується “портрета покупця” квартир у новобудовах, то у 2022 році його можна визначити так:

  • більше 40% покупців ставитимуться до IT-індустрії;
  • 30% інвесторів – менеджери середньої та вищої ланки секторів рітейлу та логістики;
  • 20% покупців ставитимуться до творчих професій: дизайнери, креативні директори, маркетологи тощо;
  • понад 10% покупців – експати (іноземці, які працюють в Україні та громадяни України, які тривалий час працюють за кордоном), а також люди старшого віку з усталеним життям, звичками, уподобаннями.

Для представників IT-індустрії властиве сприйняття життя без надуманих ускладнень, але з ретельним, аналітичним вивченням особливостей проекту та бренду забудовника. Ця категорія покупців орієнтується на технологічне середовище, де є все, що потрібне для життя і роботи. При цьому вони вважають за краще знайти тихий, відокремлений простір поблизу великого міста. Оскільки через пандемію більша частина IT-фахівців працює вдома, часто вони потребують додаткової площі для створення домашнього офісу або ж орієнтуються на наявність коворкінгу чи офісних приміщень поруч із житлом, – наголосив Михайло Підвисоцький.

Він звернув увагу, що для менеджерів середньої та вищої керівних ланок у великих компаніях через досить напружений робочий графік – вкрай важливе самотнє, гармонійне і спокійне життя у природи, щоб мати джерело поповнення енергії та життєвих сил:

Ця категорія покупців шукатиме місце, яке допоможе їм позбавитися робочих стресів і надихнутися.

Для представників “креативного класу” важливе значення матиме сама концепція, ідеологія РК та додаткові конкурентні переваги, наприклад, можливості ефективно працювати у форматі аутсорсу.

Творчі покупці не поділяють життя і роботу, адже робота переважно виражає їх спосіб життя. Вони налаштовані набувати позитивних емоцій.

Водночас люди з накопиченнями та “зайняли своє місце під сонцем” купуючи житло, шукатимуть, насамперед, безпеку, затишок, природу, можливість відпочити від міського хаосу. А експатам потрібне сучасне, технологічне та безпечне житло для всієї родини, почуття захищеності та затишку.

Джерело

COVID-19 Live