fbpx

Йорданське Хашимітське Королівство має всі шанси стати своєрідним хабом для забезпечення продовольчих потреб жителів країн Близького Сходу й Північної Африки. 

Про це під час українсько-йорданського економічного форуму, що відбувся у вівторок у форматі відеоконференції, сказав президент Аграрної конфедерації України, голова Ради підприємців при Кабінеті Міністрів Леонід Козаченко, повідомляє Укрінформ.

«Для цього треба думати про створення Зони вільної торгівлі між Україною і Йорданією, про безвізовий режим, який би надав можливості вільного руху громадян, і передовсім — представників бізнесу. Що сприяло б взаємному інвестуванню та втіленню низки спільних проєктів», — зазначив Козаченко.

Він також нагадав про аналітичні дослідження Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО), які свідчать, що країни Близького Сходу нині імпортують більше половини продовольства для власних потреб. Щороку рівень їхньої забезпеченості власними харчами зменшується в середньому на 1,5%.

Козаченко зауважив, що Україна є одним зі світових лідерів з виробництва та експорту сільгосппродукції. Зокрема, країна щороку експортує близько 60 млн т зернових, а разом з олійними — це 90 млн т. При цьому, маючи 30% світових запасів чорноземів, країна може потроїти валове виробництво агропродукції (у тому числі, на третину — до 125 млн т — збільшити вал зернових і олійних культур).

Натомість країна потребує йорданської фосфатної сировини для виробництва мінеральних добрив. Перспективний сегмент вирощування в Йорданії екзотичних фруктів, які б постачалися в Україну. Є зацікавленість у спільних проєктах в машинобудуванні й енергетиці, а також у сфері туризму.

Готові об’єднувати зусилля — у тому числі, і в налагодженні переробки, — з йорданською державою та бізнесом. Сподіваємося, Йорданія стане взірцем для співпраці України з іншими державами регіону», — наголосив Козаченко.

Об’єднувати зусилля для розвитку наших національних економік, на його думку, допоможе підписаний у рамках економічного форуму Меморандум про взаєморозуміння між Асоціацією бізнесменів Йорданії та Українським союзом промисловців і підприємців.

За даними Державної служби статистики України, за підсумками 2019 р. спостерігається зростання обсягів двосторонньої торгівлі між країнами. Загальний обсяг торгівлі товарами та послугами у 2019 р. становив 197,922 млн дол. США, що на 8,3% перевищує показники попереднього року.

Джерело

COVID-19 Live