fbpx

Фейкові акаунти для неповнолітніх змогли зв’язатися з наркоторговцями

Згідно з новим звітом Tech Transparency Project , алгоритми Instagram рекомендують облікові записи наркодилерів неповнолітнім користувачам . Платформа також пропонує хештеги, пов’язані з наркотиками, йдеться у звіті.

У звіті вказано, що співробітники Tech Transparency Project (TTP) створили сім фальшивих облікових записів для користувачів підлітків віком 13, 14, 15 та 17 років.

Instagram не зупинив ці облікові записи від пошуку вмісту, пов’язаного з наркотиками. В одному випадку платформа автоматично заповнювала результати, коли користувач почав вводити «buyxanax» у рядок пошуку. Одним із запропонованих облікових записів був дилер Xanax.

Після перегляду облікового запису дилера Xanax підроблений неповнолітній користувач отримав пряме повідомлення «з меню продуктів, цінами та варіантами доставки», йдеться у звіті. Підроблений неповнолітній обліковий запис, який підписався на дилера Instagram, отримав пропозиції підписатися на обліковий запис, що продає Adderall.

«Я б сказав , Instagram є одним з найгірших місць для протидії таким спробам контенту,” Тім Маккей, професор в Університеті Каліфорнії, Сан – Дієго і засновник S-3, компанію , яка відстежує нелегальні продажу наркотиків в Інтернеті, сказали NBC News .

Стефані Отвей, представник Instagram материнської компанії Meta, запевнив , що платформа забороняє продаж наркотиків. «Ми продовжимо вдосконалюватись у цій сфері, намагаючись забезпечити безпеку Instagram, особливо для наших наймолодших членів спільноти».

У звіті також виявлено, що захист Instagram від вмісту, пов’язаного з наркотиками, не працює належним чином. Платформа забороняє багато хештегів, пов’язаних з наркотиками, як-от #mdma, але коли фальшиві неповнолітні користувачі спробували шукати цей хештег, Instagram запропонував альтернативні – наприклад, #mollymdma. Отвей запевнила, що компанія перегляне хештеги, щоб перевірити на наявність порушень політики.

Звіт надійшов під час повторного вивчення того, як Instagram і Facebook впливають на психічне і фізичне здоров’я користувачів підлітків і підлітків. 

Група академічних дослідників опублікувала відкритий лист із закликом до Meta бути більш прозорим у своїх дослідженнях про психічне здоров’я своїх молодих користувачів. 

Конгрес США провів слухання та відзначив побоювання , що Instagram може завдати шкоди психічному здоров’ю молодих користувачів, особливо дівчаток – підлітків. Під час цих слухань сенатор Майк Лі (R-UT) вказав на іншу доповідь TTP , у якій було виявлено, що Facebook схвалив рекламу, яка пропагує вживання наркотиків та анорексію.

Джерело

COVID-19 Live