fbpx

За даними дослідження Info Sapiens «Споживчі настрої в Україні», що здійснюється за фінансової підтримки Dragon Capital, у грудні 2021 року Індекс споживчих настроїв українців незначно зріс на 1,2 пункти та становить 67,2 п. Ріст індикатора спричинений ростом індексів поточного та очікуваного матеріального становища та індексом доцільності робити великі закупи.

У грудні 2021 року індекс споживчих настроїв (ІСН) склав 67,2, що на 1,1 п. вище за показник листопада.

Індекс поточного становища (ІПС) зріс і складає 65,3, що на 3 п. вище за показник листопада. Складові цього індексу зазнали таких змін:

  •  індекс поточного особистого матеріального становища (х1) склав 57,5, що на 3 п. вище від рівня цього індексу у листопаді;
  •  індекс доцільності великих покупок (х5) збільшився на 3 п. та встановився на позначці 73,1.

Індекс економічних очікувань (ІЕО) у грудні складає 68,4, що на 0,1 п. нижче від рівня цього індексу у листопаді. Динаміка складових цього індексу виглядає так:

  •  індекс очікуваних змін особистого матеріального становища (х2) складає 68,8, що на 3,3 п. вище за рівень цього показника у листопаді;
  •  індекс очікуваного розвитку економіки країни протягом найближчого року (х3) зменшився на 2,8 п. та складає 60,6 п.;
  •  індекс очікуваного розвитку економіки країни впродовж найближчих 5 років (х4) зменшився на 0,8 п. порівняно з минулим місяцем та складає 75,8.

У грудні показник індексу очікуваної динаміки безробіття зменшився на 4,3 п. та складає 133,3. Індекс інфляційних очікувань збільшився на 1,8 п. та складає 191,4. Очікування українців щодо курсу гривні впродовж найближчих 3 місяців погіршилися: індекс девальваційних очікувань зріс на 10,6 п. та складає 146,2.

«Оцінка поточного становища українцями дещо покращилася у період перед новорічними святами, але й зросли очікування зниження курсу гривні.» – коментують аналітики Info Sapiens.

Графік динаміки індексу споживчих настроїв в Україні за грудень 2021 (цільова аудиторія 16+)
Таблиця динаміки індексу споживчих настроїв в Україні за грудень 2021 (цільова аудиторія 16+)

Інформація про дослідження

Дослідження споживчих настроїв в Україні проводилося ІП «ГФК ЮКРЕЙН» з червня 2000 року, а з 2019 року його здійснює ТОВ «ІНФО САПІЄНС».

Індекс споживчих настроїв в Україні визначають на підставі вибіркового обстеження домашніх господарств країни. Під час дослідження опитують 1000 осіб віком від 16 років. Вибірка репрезентативна за статтю та віком, враховує міське та сільське населення й розмір населеного пункту. З дослідження «Споживчі настрої» вилучена Автономна Республіка Крим, а у Донецькій та Луганській області опитування проводилися тільки на територіях, що контролюються Україною. Статистичне відхилення не перевищує 3,2%. У квітні й травні 2020 року опитування було проведене методом телефонного інтерв’ю із дзвінками на мобільні номери. Польовий етап даної хвилі тривав з 3 по 21 грудня.

Джерело

COVID-19 Live