fbpx

Якою мовою найчастіше спілкується молодь: українською чи російською

Опитування було проведено на замовлення Міністерства молоді та спорту України.

Дослідження проводилось у листопаді 2021 року на всій території України, за винятком тимчасово окупованих територій Луганської та Донецької областей, а також Криму.

У ньому взяли участь 2 тис. осіб віком від 14 до 34 років.

За результатами, молодь України найчастіше використовує українську мову у побуті.

Як зазначається, найбільше українців віком 14-34 років розмовляють у сім’ї українською мовою — 49,2%. Виключно російською вдома спілкуються 31,4% опитаних, а решта — і українською, і російською.

Для спілкування жителі західних регіонів країни найчастіше використовують українську — 95,7%, найрідше нею спілкуються на півдні — 4,7% і на сході — 7,2%.

Разом з тим, у південних та східних регіонах найчастіше у побуті говорять російською — 71,6% та 61,4% відповідно.

Цікаво, що найчастіше українську використовує молодь віком 14-19 років (52,7%), а російську — 30-34-річні (33,2%).

Фото: Міністерство молоді та спорту

За результатами опитування, на роботі чи в навчальних закладах лише українською мовою говорять 51,4%, а лише російською — 25%. Решта володіють добре обома мовами.

В західних регіонах України найчастіше для такого спілкування використовують українську — 94,4%, на півдні та сході — російську (55,9% та 43,3% відповідно).

Це дослідження на замовлення Міністерства молоді та спорту України провело ТОВ “Форсервіс ЮА сейлз”.

Опитування проводилось у листопаді 2021 року на всій території України, за винятком тимчасово окупованих територій Луганської та Донецької областей, а також Криму.

У ньому взяли участь 2 тис. осіб віком від 14 до 34 років.

Нагадаємо, що рік тому всю сферу обслуговування в Україні перевели на українську мову. Відтоді за недотримання мовного закону (закон України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”) омбудсменові поскаржилися понад 3,5 тис. українців.

16 січня 2022 року набули чинності норми, передбачені статтею 25 Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”

Джерело

COVID-19 Live