fbpx

Компанія Molfar, що спеціалізується на дослідженні на основі відкритих джерел, проаналізувала, хто з українських музичних лейблів досі не вийшов із російського ринку. Матеріал стосується саме лейблів, а не артистів. Читайте основне.

«Умиг Мьюзик»

«Умиг Мьюзик» має активні облікові записи на платформі «Яндекс Музика» та публікує кліпи на сервісі Dzen. Лейбл працює з такими артистами: Тіна Кароль, Ірина БіликМакс БарськихОля ПоляковаMONATIKAlloiseDZIDZIODANTESНаталія БучинськаАліна Гросу, та гурти «С.К.А.Й.»O. Torvald.

Окрім того, поширення треків музикантів на російських платформах не припинялось після початку повномасштабного вторгнення. Однак у цьому більше винні самі лейбли, а до артистів є питання щодо неуважності під час підписання договору.

Best Music

Best Music частково повʼязаний із «УМИГ» не тільки підписантами у вигляді MONATIKO. TorvaldDANTES, а й спільною публікацією музики від артистів. Наприклад, у 2016 році на «Яндекс Мьюзик» вийшла пісня «Девочка года» від українського співака Oleynik. Розміщена вона лейблами «УМИГ Мьюзік» та Best Music.

Також Best Music має профіль на «Яндекс Мьюзик». Згідно з архівом за 2020 рік, профіль лейблу був наповнений українськими виконавцями, однак пізніше артисти зі списку зникли, а профіль продали або наповнили іншим контентом.

Окрім того, Best Music та «Умиг Мьюзик» мають повʼязаних між собою власників. Зокрема директорці Мар’яні Бартош належить 60% Best Music. Також вона виступає директоркою TOB «Українська Музична Видавнича Група», яка надає допоміжні комерційні послуги «Умиг Мьюзик». Решта 40% лейблу належать Вікторії Землинській, яка у 2015 році була виконавчою директоркою «Умиг Мьюзик».

Одним із партнерів Best Music є компанія «Голбар Ентертейнмент», співзасновником якої є Юрій Бардаш.

Comp Music

Comp Music є ліцензіатом компанії Universal Music Group. Лейбл працює із The HARDKISS, РусланоюJamala«ТАРТАК»Mad HeadsKOZAK SYSTEMТарасом ЧубаємАнатолієм Солов’яненком і Тарасом Петриненком.

У 2021 році СБУ затримала Олександра Нікіна, директора Української ліги авторських та суміжних прав, під час спроби підкупу нардепа «Слуги народу» Олександра Санченка. Частину грошей на підкуп виділив Олег Долінський, засновник Comp Music. За даними Molfar, Нікін пропонував відтермінувати або зняти з порядку денного парламенту законопроєкт № 5572 про авторські права, який мав перезапустити сферу зі збору та розподілу роялті за використання музики.

Відомо, що партнери Долінський та Нікін майже монополізували ринок роялті та розробили тіньові схеми відмивання грошей. Також у 2013 році Олександр Нікін був довіреною особою Дмитра Табачника, ексміністра освіти за часів президента Віктора Януковича. Табачник, як і експрезидент, переховується у росії.

Comp Music досі продовжує публікувати музику в «Яндекс Мьюзик» та VK.

Believe Music

Believe Music — паризька компанія, яка допомагає артистам і звукозаписувальним компаніям із дистрибуцією по всьому світу. Співпраця з Believe Music кратно збільшує кількість прослуховувань треків. Наприклад, артист може зайнятись дистрибуцією власних треків самостійно, може підписати контракт із лейблом, а може співпрацювати одразу з багатьма лейблами через Believe Music. Однак лейбл досі не вийшов із російського ринку.

За даними BillboardBelieve Music зберігають усі операції у росії, щоб підтримувати артистів та лейбли. Компанія активно веде Telegram-канал Believe Russia та спільноту в VK.

Більшість українських артистів-підписантів Believe Music або розірвали угоду, або наразі працюють над цим.

#Україна #лейбли #росія #співпраця #робота #музика #артисти #ринок #УСП #USP

Джерело

COVID-19 Live