fbpx

За даними управління Верховного комісара ООН з початку російського вторгнення майже 5,6 мільйона українців залишили Україну. Крім того, за час військового стану понад 3 млн осіб зареєструвалося як внутрішні переселенці і в даний момент проживають у більш безпечних регіонах країни. Тобто загальна кількість українців, які залишили свої домівки наразі складає майже 9 млн. 

Але, починаючи з 10 травня на державних кордонах спостерігається переважання в’їзду в Україну над виїздом. Це свідчить про те, що українці поступово почали повертатися додому. 

Саме тому на початку травня Аналітичний центр DOM.RIA запустив опитування серед українців з метою дізнатися про їх плани щодо житла. В опитуванні взяли участь більше 1 400 українців, які поділилися з нами, де вони перебувають зараз і своїми планами на майбутнє. 

65% опитаних не змінили своє місце проживання, в той час коли 28% відмітили, що зараз проживають у більш безпечному регіоні країни і лише 7% опитаних вказали, що  виїхали за кордон.

В ТОП країн увійшли Польща, Німеччина, Чехія, Канада та Болгарія. Серед тих, хто обрав безпечніший регіон в Україні, найпопулярнішими виявилися Київська, Львівська, Івано-Франківська, Вінницька та Тернопільська області.

Якщо говорити про плани українців, де вони планують жити після закінчення війни, 64% респондентів зазначили, що не збираються змінювати своє місце проживання, 28% готові переїхати в інше місто України, а 8% виявили бажання почати нове життя в інші країні.

До трійки найпопулярніших міст країни, куди б хотіли переїхати українці, увійшли Київ, Івано-Франківськ та Львів. Тож після перемоги очікуємо зростання попиту на житло у цих регіонах.

Понад 60% опитаних українців планують орендувати житло, а серед тих, хто готовий придбати житло, найбільша частка (34%) — ті, хто планує залишитись у рідному місті.

Більшість тих, хто планує придбати нерухомість розраховують на бюджет до $50 000 і готові розглянути будь-яке житло в межах бюджету.

Серед тих, хто планує переїхати в інше місто більшість готова купити квартиру в новобудові на етапі будівництва (24%) або приватний будинок на вторинному ринку (17%). Ті, хто збирається повернутися в рідне місто, віддали перевагу квартирам в зданих ЖК (24%) та приватним будинкам на вторинному ринку (24%). А більшість українців, хто залишився в рідному місті, розглядають квартиру на вторинному ринку – 33%. 

У разі нестачі коштів на бажану нерухомість українці готові піти на компроміс.

Респонденти готові розглянути житло меншої площі, переїзд у передмістя чи інше місто, де нерухомість дешевша, або придбати житло у розстрочку.

Джерело

COVID-19 Live