fbpx

У майбутньому компанії плануюють мотивувати людей ходити пішки на роботу у сонячну погоду

Німецькі науковці з Університету Люнебурга дослідили вплив ранкової погоди на самопочуття, настрій, рівень енергії та стресу людини на роботі. Про це пише Medical Express.

“Ідея цього дослідження виникла спонтанно під час зустрічі команди у погану погоду. Всі були млявими і говорили про погоду. Зазвичай ми вивчаємо, як такі фактори, як конфлікт, високе навантаження, пов’язані з самопочуттям співробітників; в той день народилася божевільна ідея про те, що, здавалося б, несуттєві фактори, такі як погода, дійсно може зіграти свою роль”, – розповіла Лаура Венц з команди дослідників.

Під час експерименту 115 учасників дослідження попросили щодня вести анкети: зранку, до роботи та ввечері. Добровольцям також потрібно було описати, якою була погода, коли вони прокинулися. Учасники заповнювали щоденник упродовж 457 робочих днів.
 
Згідно з зібраними даними, сонячна погода зранку змушує людей відчувати себе більш задоволеними на роботі. Водночас у погану погоду люди відчували себе більш втомленими і незадоволеними. Однак на більш негативні показники самопочуття, зокрема, стрес та емоційне вигорання, погода не вплинула.  

“Наші результати здивували нас, тому що ми очікували більшу кореляцію з негативними проявами настрою”, – зазначила Венц. 

Результати експерименту направлені на розвиток ініціатив щодо поліпшення самопочуття співробітників. Зокрема, компанії планують мотивувати працівників їздити на велосипеді або ходити пішки на роботу у гарну погоду. 

Попри повну орієнтованість на працівника у робочих відносинах, деякі країни досі нехтують людським ставленням до колег. Раніше 23-річна китаянка померла через пекельну роботу без вихідних

Джерело

COVID-19 Live