fbpx

Що варто зробити, аби підтримати молодь у пошуку роботи та професійній самореалізації? І чи можливо заохотити бізнес та державу активніше долучатися до цих процесів?

Недостатня кількість робочих місць та високий рівень безробіття призводить до збільшення кількості людей, які не працюють, але й не навчаються — про це йдеться у дослідженні проєкту “United for Youth” щодо корпоративного волонтерства, проведеному за підтримки Програми Erasmus+.

За даними статистики, 2019 року 25% населення України — це молодь віком від 14 до 35 років. Тоді як третина безробітних — це молоді люди до 35 років. Здебільшого причинами молодіжного безробіття є освіта, яка не відповідає вимогам ринку, відсутність досвіду роботи для працевлаштування на перше робоче місце та завищені очікування щодо роботи загалом.

Молоді потрібен професійний досвід, щоб зацікавити роботодавця. А бізнесу та державному сектору потрібні фахівці із досвідом. Постає питання: як полегшити пошук роботи і процес наймання?

Міжнародний досвід

Одним зі шляхів вирішення проблеми може стати реалізація програм із корпоративного волонтерства, в межах яких компанії визначають для себе напрям соціальної активності та формують під нього чіткий план дій.

Корпоративне волонтерство — це інструмент, що об’єднує бізнес і суспільство. Сферу, масштаб та ціль корпоративного волонтерства компанія обирає самостійно. Зазвичай проєкт реалізується силами співробітників компанії. Такий підхід дозволяє компанії вплинути на важливі процеси і отримати бажані результати у майбутньому, а співробітникам — долучитися до важливих соціальних ініціатив.

Дослідження проєкту United for Youth, який впроваджують низка організацій у різних країнах — Socialinis veiksmas з Литви, Asociación Pasos solidarios з Іспанії, Samen voor Eindhoven з Нідерландів та Фонд Східна Європа з України — наводить приклади, як програми корпоративного волонтерства допомагають молоді здобути професійний досвід і необхідні навички для того, щоб впевненіше почуватися на ринку праці.

Так, нідерландська компанія ASML, світовий лідер у галузі літографічних машин із виготовлення комп’ютерних чіпів, заснувала YOUNG ASML — асоціацію молодих співробітників ASML, які походять із різних країн. Вони організовують поїздки до інших компаній та проводять різноманітні соціальні заходи. Політика корпоративного волонтерства зосереджена на освіті та допомозі меншинам у громаді. Як результат — волонтери почуваються соціально активними, а учасники здобувають нові знання та досвід.

Компанія SAP, провідний іспанський розробник корпоративного програмного забезпечення, реалізує проєкт “Підвищуємо власну конкурентоспроможність на ринку праці”. Це волонтерська ініціатива, спрямована на допомогу молодим людям та безробітним у здобутті професійних та м’яких навичок. Мета такої ініціативи — реінтеграція учасників проєкту у ринок праці, отримання бажаних робочих місць.

Таким чином, волонтери-співробітники компанії вдосконалюють здібності спілкування та викладання, що зрештою сприяє зростанню залученості працівників та їхній лояльності до компанії. Крім того, близько 75% безробітних людей, які проходили навчання, за останні роки реінтегрувались у ринок праці, деякі з них зараз працюють в екосистемі SAP.

Джерело

COVID-19 Live