fbpx

Британські дослідники вивчили дані про трафік для доріг і велосипедних маршрутів у Сурреї, щоб з’ясувати, що впливає на бажання містян їздити на роботу на велосипеді. Для цього брали до уваги такі фактори, як швидкість транспортних засобів, частка великовантажних транспортних засобів та кількість велосипедної інфраструктури.

У дослідженні враховувалися відстань, ухили та вплив руху транспорту, що перетинає маршрут на розв’язках. Загалом дослідили майже 35 000 маршрутів на роботу для 172 000 пасажирів, які проживають у Сурреї та проживають на відстані від двох до п’яти кілометрів від роботи. Така відстань, яка є найбільш комфортною для поїздок на велосипеді.

Дослідження показало, що люди частіше обирали велосипед, якщо швидкість руху вздовж їхнього маршруту була нижчою за 20 миль на годину (32 км/год). 

Дороги з великою інтенсивністю руху та високою швидкістю відлякують від використання велосипеда, особливо це стосується жінок. Водночас велодоріжки сприяють підвищенню якості поїздки на велосипеді, але їхня ефективність залежить від локальних умов руху. 

Результати показали, що пасажири менш схильні їздити на велосипеді, якщо їх маршрут на роботу перетинає дороги з швидким і інтенсивним рухом. При цьому частка великовагових транспортних засобів на дорогах та розв’язках мало вплинула на бажання пасажирів їздити на велосипеді.

Попит на велосипеди зріс під час карантину через Covid-19. Тоді влада Суррею почала активно розвивати тимчасову велоінфраструктуру. Тоді почала різко зростати кількість поїздок на велосипеді. До того ж, популярність велосипеда як транспортного засобу може призвести до зменшення викидів вуглецю.

Доктор Сьюзан Хьюз з Університету Суррея, одна із авторок дослідження, відмічає, що зменшення швидкості може бути непопулярним серед водіїв. Але зменшення швидкості заохочує людей сідати на велосипеди.

«Зміни потрібно впроваджувати стратегічно зменшувати швидкість та заохочувати людей їздити на велосипеді. Це принесе додаткову користь для здоров’я людей від зменшення викидів вуглецю. Крім того, більше поїздок на велосипеді, що пасажири залишаються активними та знижується ризик серцевих захворювань, депресії та передчасної смертності. Тому потрібно робити міста більш привабливими для велосипедистів», — стверджує Хьюз.

Науковці сподіваються, що результати дослідження можуть допомогти раді місцевим органам влади визначити, де найкраще розділити велосипедні та автомобільні маршрути, щоб заохочувати більше велосипедних прогулянок.

Джерело

COVID-19 Live