fbpx

Дослідження показало, що чим більше часу людина проводить на свіжому повітрі, тим більш позитивно це впливає на його мозок. Такий висновок зробили вчені з Інституту Макса Планка в Німеччині.

Авторитетне наукове видання в The World Journal of Biological Psychiatry публікує результати дослідження німецьких вчених. Воно показало в черговий раз, Які плюси приносять здоров’ю прогулянки на свіжому повітрі.

Наука вже довела, що такі прогулянки корисні для зміцнення цілої групи м’язів, і профілактики серцево-судинних і респіраторних захворювань. Дуже благотворно прогулянки на природі впливають і на психіку. І ось тепер доведено, що вони вкрай позитивно впливають на мозок.

Під час нинішньої пандемії подібного роду прогулянки стали дуже популярними. Виявилося, що за рахунок виходів на природу відбувається певний вплив на структуру мозку, причому цей орган виграє навіть від нетривалих за часом прогулянок на свіжому повітрі.

Протягом 6 місяців вчені спостерігали за 6 здоровими жителями міста середнього віку. Всі вони пройшли через понад 280 сканувань мозку за допомогою МРТ.

Виявилося, що за рахунок прогулянок на свіжому повітрі у них поліпшувалися показники сірої речовини в правій дорсолатерально-префронтальній корі, яка є верхньою і бічною частиною лобової частки кори головного мозку.

Ця частина кори бере участь у плануванні та регулюванні дій, а також у когнітивному контролі. А багато психічні розлади, як відомо, пов’язані саме зі зменшенням сірої речовини в префронтальній області мозку.

Джерело

COVID-19 Live