fbpx

35% підтримують військові дії США, навіть якщо це загрожує ядерним конфліктом з Росією

Через три тижні після військового вторгнення Росії в Україну майже половина американців (47%) схвалюють те, як адміністрація Байдена реагує на російське вторгнення, тоді як приблизно чотири з десяти (39%) не схвалюють; 13% кажуть, що не впевнені.

Приблизно третина американців (32%) стверджують, що Сполучені Штати надають належну підтримку Україні, оскільки вона бореться за стримування російського вторгнення. Більша частка – 42% – стверджують, що США повинні надавати більше підтримки Україні, тоді як лише 7% кажуть, що надають занадто велику підтримку. Приблизно кожен п’ятий (19%) каже, що не впевнений.

Нове опитування Pew Research Center, проведене 7-13 березня 2022 року серед 10 441 дорослих американців в американській панелі трендів Центру , виявило широкі сторонні розбіжності у поглядах на те, як адміністрація подолає кризу та рівень підтримки, яку США надали Україні. .

Проте практично однакові частки в обох партіях – 51% республіканців і незалежних республіканців і 50% демократів і прихильників демократів – розглядають російське вторгнення як «головну загрозу» інтересам США.

Графік показує широку підтримку обома сторонами співпраці США з союзниками щодо кризи в Україні

Крім того, є кілька аспектів політики США щодо Росії та України, які користуються двопартійною підтримкою. У той час як республіканці раніше висловлювали скептицизм щодо того, наскільки США повинні працювати зі своїми союзниками , майже три чверті республіканців (73%) кажуть, що тісна співпраця з союзниками для реагування на російське вторгнення є правильним підходом. Те ж саме стверджує ще більша частка демократів (85%).

Американці також багато в чому єдині у своїй підтримці жорстких економічних санкцій проти Росії у відповідь на вторгнення в Україну. Переважна більшість громадськості (85%), включаючи аналогічні частки республіканців (85%) і демократів (88%), виступає за збереження жорстких економічних санкцій. Близько шести з десяти американців (63%) рішуче виступають за жорсткі санкції.

Графік показує, що більшість рішуче виступає за збереження жорстких економічних санкцій проти Росії;  лише приблизно третина сприяє військовим діям США, навіть якщо це загрожує ядерним конфліктом

Значна більшість також виступає за збереження великої кількості військових сил США в країнах НАТО поблизу України у відповідь на конфлікт (77%), цю позицію поділяють 75% республіканців і 81% демократів.

Проте більшість американців (62%) стверджують, що виступали б проти того, щоб США «вжили військові дії, навіть якщо це загрожує ядерним конфліктом з Росією». Близько третини (35%) американців стверджують, що підтримали б військові дії за таким сценарієм. Порівнянні частки в обох партіях (36% республіканців, 35% демократів) стверджують, що вони підтримають військові дії, навіть якщо це загрожує ядерним конфліктом з Росією.

І хоча майже сім з десяти американців (69%) виступають за прийняття тисяч українських біженців до США, включаючи більшість з обох партій, демократи стверджують це значно частіше, ніж республіканці (80% проти 57%).

Нове опитування також виявило:

Широка увага громадськості до російського вторгнення. Близько семи з десяти дорослих (69%) зараз повідомляють, що читали або чули багато про російське вторгнення, порівняно з 23%, які сказали, що читали або чули багато про нарощування військових сил Росії на кордоні з Україною в січневому опитуванні. .

Сьогодні майже однакові частки республіканців (70%) і демократів (71%) говорять, що вони багато чули або читали про вторгнення.

Джерело

COVID-19 Live