fbpx

“Зернова угода” в дії, удар по Кримському півострову, прогнози експертів

Головні підсумки тижня

Протистояння України військовій агресії російської федерації триває. Збройні Сили України продовжують утримувати свої позиції, звільняти окремі населені пункти від окупантів, переходять у контрнаступи. Доки на території України тривають бойові дії, експерти дають прогнози про рішучість і можливості як України, так і росії до кінця поточного року. Читайте головні підсумки тижня на Українському соціологічному порталі!

Удар по аеродрому в Саках

Найгучнішою в усіх сенсах подією цього тижня в Україні стали вибухи в анексованому Криму. Ця подія сколихнула не лише інтернет, миттєво породивши численну кількість мемів і цитат, а й завдала значних втрат окупантам. Досі точаться суперечки, яка саме зброя використовувалась для цієї атаки – американський Himars чи український “Грім”. Україна офіційно не взяла на себе відповідальність за це влучне потрапляння, цивільні росіяни залишають Кримський півострів, а кремль стверджує, що “вибух на складах не завдав значних втрат”. Щоправда, кадри з супутника, опубліковані Службою новин Бі-Бі-Сі, свідчать про зворотне: влучним потраплянням знищено вісім бойових літаків, які росія використовувала для розвідки і обстрілів південних областей.

Знищено два мости на півдні України

За даними британської розвідки, на яку посилається агентство Рейтерс, два основні автомобільні мости, що забезпечують доступ до окупованої Росією території на західному березі Дніпра в Херсонській області, зараз, ймовірно, не використовуються для цілей значного поповнення військ.

Навіть якщо Росії вдасться провести значний ремонт мостів, вони залишаться ключовою вразливістю, додають британські експерти.

Радіаційна небезпека

Ситуація на атомній електростанції в окупованому Енергодарі залишається напруженою. Станція продовжує працювати, але внаслідок пошкодження окупантами частини обладнання суттєво підвищився рівень радіоактивних викидів. На даний час ситуація залишається контрольованою, але і українські, і західні фахівці збігаються в думці: будь-які атаки на АЕС мають бути негайно припинені, щоб уникнути глобальної катастрофи. Адже ця станція – найбільша АЕС в Європі, а до окупації була і найпотужнішою.

“Зернова угода” в дії

На початку серпня суховантаж під прапором Сьєрра-Леоне з українською кукурудзою на борту вийшов з одеського порту, без перешкод дістався Туреччини, а звідти доправив вантаж за призначенням (в Ливан), Україна поступово відновлює експорт зерна морським шляхом. Протягом тижня з порту Одеси вийшло ще декілька невеликих кораблів. Наразі все ще очікують на свою чергу вийти в море екіпажі суден, що знаходяться в портах, контрольованих Україною (Южне, Чорноморськ).

Прогнози експертів

Посилаючись на дані іноземних експертів і аналітиків, USP повідомляє, що до кінця поточного року, ймовірно, ані Україна, ані росія не перейдуть до дій, які стануть вирішальними в цій війні. Ймовірніше за все, російське командування змушене буде перекинути частину своїх збройних формувань на окуповані південні території, де агресор зазнає значних втрат, для утримання позицій. Україна отримує зброю від західних партнерів.Фахівці вважають, що, звичайно, будуть спроби штурму з боку окупантів, ЗСУ продовжуватимуть контратаки і звільнення українських територій, але, на думку експертів, про військові операції, які мали б стати вирішальними і переломили б хід війни, не йдеться. Зокрема, вважають малоймовірним використання путіним ядерної зброї.

Сюзанна Елпі

#Україна #підсумки #тиждень #Крим #обстріли #зерно #вибухи #радіація #аеродром #прогнози #зерноваугода #мости

COVID-19 Live