fbpx
Очікується, що до кінця 2021 року програмне забезпечення-вимагач атакуватиме бізнес кожні 11 секунд

Програми-вимагачі це шкідливе програмне забезпечення, яке заражає комп’ютери (та мобільні пристрої) та обмежує їх доступ до файлів, часто загрожуючи постійним знищенням даних, якщо не буде сплачено викуп. Їх розповсюдження набуло масштабів епідемії в усьому світі і є « методом атаки » для кіберзлочинців.

У звіті Cybersecurity Ventures за 2017 рік передбачалося, що збитки від програм-вимагачів коштуватимуть світу 5 мільярдів доларів у 2017 році, порівняно з 325 мільйонами доларів у 2015 році — лише за два роки більше, ніж у 15 разів. За прогнозами збитки на 2018 рік становлять 8 мільярдів доларів , а на 2019 рік – 11,5 мільярда доларів .

Останній прогноз полягає в тому, що глобальна вартість збитків від програм-вимагачів досягне 20 мільярдів доларів до кінця 2021 року – що в 57 разів більше, ніж у 2015 році. Це робить програмне забезпечення-вимагач найшвидшим видом кіберзлочинів.

Прогнози щодо вартості збитків від програм-вимагачів у 2015–2019 роках підтверджуються ЗМІ, науковцями, галузевими експертами, численними фірмами з кібербезпеки та борцями з кіберзлочинністю по всьому світу.

«Атаки програм-вимагачів переходять із фішингових вибухів «розповсюджуй та проси» до високоцільових і надзвичайно шкідливих інфекцій у всій мережі, які можуть спричинити дні або тижні простою для всієї організації», — каже Стю Шуверман , засновник і генеральний директор KnowBe4. , компанія, яка спеціалізується на навчанні співробітників тому, як виявляти атаки програм-вимагачів і реагувати на них. «Це прикро, що програмне забезпечення-вимагач залишається в системі, і що традиційний захист кінцевих точок на основі програмного забезпечення не здатний добре захистити від цього типу зловмисного програмного забезпечення».

Підраховано, що кожні 40 секунд компанія стає жертвою атаки програм-вимагачів, у грудні 2016 року в бюлетені з безпеки, опублікованому фірмою з кібербезпеки «Лабораторія Касперського», в якій стверджувалося, що кількість атак зростала з кожні дві хвилини на початку 2016 року.

Cybersecurity Ventures прогнозує, що до кінця 2019 року кожні 14 секунд на підприємства відбуватимуться атаки програм-вимагачів, а до 2021 року — кожні 11 секунд. Це не включає атаки на окремих осіб, які відбуваються навіть частіше, ніж підприємства.

Великий міф про збитки від програм-викупів полягає в тому, що витрати обмежуються виплатою викупу. Однак відсоток компаній і фізичних осіб, які платять біткойн, щоб повернути доступ до своїх даних і систем у відповідь на вимоги викупу, зменшується (навіть якщо загальні цифри виплат зростають через величезний обсяг нових атак).

Витрати включають пошкодження та знищення (або втрату) даних, простої, втрату продуктивності, порушення нормального ходу бізнесу після атаки, судово-медичне розслідування, відновлення та видалення даних і систем, шкоду репутації та навчання співробітників для прямого реагування на атаки програм-вимагачів. Оцінки враховують атаки на підприємства та окремих осіб, а також включають глобальні виплати викупу.

CIO, CISO (головні спеціалісти з інформаційної безпеки) та групи з ІТ-безпеки повинні підвищити свою обізнаність та плани реагування на загрозу програмного забезпечення-вимагача. Кіберзахист має виходити за межі, щоб кожен ІТ-працівник точно розумів, що таке програмне забезпечення-вимагач, як воно заражає організації та як з ним боротися.

« Програми-вимагачі все ще використовують соціальну інженерію як основний переносник інфекції», – каже Шуверман з KnowBe4.

Навчання співробітників тому, як розпізнавати кібератаки та захищатися від них (включаючи програми моделювання фішингу, щоб максимізувати ефективність навчання) є найбільш недостатнім сектором індустрії кібербезпеки, і все ж воно дає найбільшу надію на боротьбу з атаками програм-вимагачів.

91 відсоток кібератак починається з фішингової електронної пошти , яка зазвичай використовується для зараження організацій програмним забезпеченням-вимагачем.

Навчання онлайн-населення світу, яке становить 3,8 мільярда людей, яке, за прогнозами, досягне 6 мільярдів людей до 2022 року, про те, як виявляти та реагувати на електронні листи, що підтримують фішинг, — це наступна найкраща річ, щоб зробити їм щеплення від програм-вимагачів.

Cybersecurity Ventures прогнозує , що до 2021 року кіберзлочинність буде коштувати світу понад 6 трильйонів доларів на рік , у порівнянні з 3 трильйонами доларів у 2015 році. Очікується, що програми-вимагачі погіршаться і становитимуть пропорційно більшу частку загальної кіберзлочинності до 2021 року.

Джерело

COVID-19 Live