fbpx

Американський футуролог і керівник консалтингової компанії TechSavvy Global Скотт Стейнберг вважає, що залишитися популярним фахівцем в майбутньому дозволять 5 soft skills, які люди часто ігнорують. Він перерахував їх в колонці для CNBC, а також порадив безкоштовні онлайн-курси, які допоможуть їх розвинути.

1. Футурологічне мислення

Футурологічне мислення – це здатність людини передбачати події, тенденції й те, як вони можуть вплинути на її галузь і професійний розвиток. Попри те, що цю навичку розвинули не всі, футурологічне мислення не вимагає докторського ступеня, пише Стейнберг. Йдеться про те, щоб бути в курсі потенційних змін і практикувати нестандартне мислення.

2. Сміливе керівництво

Навіть якщо ви не займаєте керівну посаду, важливо розвивати лідерські якості, пише футуролог. Дослідження доводять, що люди, що володіють лідерськими якостями, з більшою ймовірністю домагаються підвищення зарплати або просуваються по службі. Стейнберг зазначає, що лідерські якості – не тільки про вміння управляти командою. Йдеться про те, щоб мати сміливість:

 
  1. виходити за межі зони комфорту, щоб виступити в новій ролі, яка розширить ваш досвід;
  2. бути чесним; говорити людям те, що вони повинні почути, а не те, що хочуть;
  3. вживати заходів і скорочувати збитки, коли це необхідно.

3. Емоційний інтелект

З появою штучного інтелекту і машинного навчання здатність розпізнавати не тільки свої, але і чужі емоції стала однією з найцінніших навичок, впевнений Стейнберг. Емоційний інтелект, за його словами, дозволяє управляти негативними переживаннями і приймати більш ефективні рішення.

4. Міжособистісне спілкування

У світі, де спілкування в основному відбувається на платформах на зразок Slack або Zoom, розуміння того, як говорити з людьми, є ключем до підтримання міжособистісних відносин і успішного розв’язання проблем. Стейнберг уточнює, що мова йде не тільки про те, що ви говорите або пишете один одному, але про активне слухання і концентрацію на почуттях.

5. Когнітивна гнучкість

Згідно зі звітом Світового економічного форуму, в майбутньому роботодавці будуть приділяти більше уваги когнітивним здібностям, таким як креативність і адаптованість.

Людина, яка володіє когнітивною гнучкістю, відчуває прилив енергії від змін, швидко і легко адаптуючись до невідомого. Їй подобається дізнаватися і пробувати щось нове, крім того, вона здатна розглядати декілька ідей одночасно.

Джерело

COVID-19 Live