fbpx

Вайбер називають важливим джерелом інформації вдвічі більше людей, ніж телеграм.

56% українців називають соціальну мережу Facebook серед тих, якими користуються для отримання інформації. 25% назвали Instagram. 24% — месенджер Viber. А ось месенджер Telegram значно поступився аудиторією вайберу — його назвали 13% респондентів. Це дані дослідження «Медіаспоживання в Україні: зміна медіапотреб та програш російської пропаганди», яке Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва провів на замовлення «Детектора медіа».

Тікток є важливим джерелом інформації для 8,7% українців.

За два роки (в порівнянні з 2019 роком) кількість людей, які називають фейсбук важливим джерелом інформації, скоротилась на 18%, інстаграм — на 9%. Водночас загальна кількість людей, яка каже, що користується соцмережами для отримання інформації, за рік зросла на 6%. Людей, які кажуть, що взагалі не користуються соціальними мережами, у 2021 році виявилось 28%. Найбільше користувачів соціальних мереж серед українців віком від 18 до 29 років (93%). Серед респондентів віком 50—59 років людей соцмережами і месенджерами користуються 74%, й лише серед людей віком понад 60 років 63% не використовують соцмережі.

Частка людей, які називають важливими для себе джерелами інформації російські соцмережі, скоротилась удвічі за рік. Тепер «Вконтакте» залишається важливим джерелом для 3,3% опитаних, «Одноклассники» — для 2,5%. Порівняно більше таких людей у південних (8%) і східних (7%) областях, тоді як у центрі їх 1%, а в західних областях уже практично немає.

Нагадаємо: це не вимірювання аудиторії соціальних мереж, а соціологічне опитування, яке фіксує те, що люди говорять про себе.

Загальнонаціональне дослідження проведене на замовлення громадської організації «Детектор медіа» Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова у період з 17 по 22 грудня 2021 року.  Вибіркова сукупність становить 2018 респондентів та охоплює повнолітнє населення України, за винятком тимчасово окупованих територій АР Крим, частин Донецької та Луганської областей.

Джерело

COVID-19 Live