fbpx

В Україні з початку кампанії імунізації щеплення проти коронавірусу отримали більш як 4,6 мільйона громадян, із них 2,6 млн вакциновані повністю. Водночас 40% населення країни нібито вже мають антитіла до COVID-19.

Такі дані містяться в результатах імунологічного дослідження, оприлюднених Радою національної безпеки й оборони (РНБО). Про це в ефірі “Апостроф TV” заявив епідеміолог Олексій Галімський 

“Виходить, ці 40% громадян контактували з вірусом. Фактично, вони й не потребують вакцинації”, – підкреслив медик, висловлюючи переконання, що людям із антитілами щеплення не потрібні.

За його словами, якби в Україні перед вакцинацією проводили тести на діагностику коронавірусної інфекції, ця частина населення просто “відсіялася би”.

“Є інформація, що перед початком прищеплювальної кампанії вітчизняні фахівці, доктори наук закликали робити скринінгові тестування перед щепленнями. Тому що вакцина у нас дефіцитна, дорога і не на всіх є. І якби ми робили тестування, ці 40% відсіялися б”, – пояснив Галімський.

Епідеміолог, посилаючись на слова іноземних вчених, зазначив, нібито особи, котрі вже контактували з COVID-19 у природних умовах, отримують імунітет від нього щонайменше на півтора року.

На переконання лікаря Галімського, вакцинальну кампанію в Україні було провалено, оскільки фахівці не звертали увагу на те, кому саме насамперед потрібно робити щеплення.

“Пріоритетно треба було вакцинувати людей із групи ризику: старшого віку, хворих”, – заявив епідеміолог.

Джерело

COVID-19 Live