fbpx

За рік людей, які вважають, що це громадянська війна, поменшало на шість відсотків.

68% українців вважають, що збройний конфлікт у Донецькій та Луганській областях є наслідком російської агресії з використанням місцевих бойовиків. 65% опитаних погоджуються, що Росія першою почала війну. Це дані дослідження «Медіаспоживання в Україні: зміна медіапотреб та програш російської пропаганди», яке Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва провів на замовлення «Детектора медіа».

За рік людей, які вважають, що Росія почала війну, стало більше на 5%, а тих, хто погоджується, що війна є наслідком російської агресії з використанням місцевих бойовиків, — більше на 7%. Тих, хто вважає війну громадянською, поменшало на 6%, а тих, хто погоджується, що війну почали олігархи, стало менше на 4%.

Людей, які дотримуються думки, що війну почала Росія, більшість в усіх регіонах і серед усіх вікових груп. Однак порівняно більше їх серед людей, які отримують інформацію передусім із онлайн-видань. Також результати дослідження свідчать, що російськомовні українці більш схильні погоджуватись із тезами, співзвучними з наративами російської пропаганди, щодо громадянської війни або війни як затії олігархів.

Загальнонаціональне дослідження проведене на замовлення громадської організації «Детектор медіа» Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова у період з 17 по 22 грудня 2021 року.  Вибіркова сукупність становить 2018 респондентів та охоплює повнолітнє населення України, за винятком тимчасово окупованих територій АР Крим, частин Донецької та Луганської областей.

Джерело

COVID-19 Live