fbpx

Українські аграрії під час повномасштабної війни зіткнулися з двома великими проблемами — зміною системи логістики і ринків збуту.

Про це повідомляє пресслужба Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва.

 «Військові дії в Україні призвели до зміни звичної логістики та ринків збуту, що стало для українських фермерів двома великими проблемами, за якими почалися проблеми меншого масштабу — зменшення обігових коштів, касові розриви, подорожчання пального», —розповів асоційований аналітик Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Андрій Барбелюк, презентуючи результати дослідження, яке провів Фонд у травні-червні серед аграріїв різних регіонів.

За його словами, дрібні фермери, на відміну від середніх агропідприємців, що займаються вирощуванням зернових культур і орієнтуються на експорт, зазвичай більш мобільні, краще переживають цей період і швидше пристосовуються до змін.

«Середні постраждали значно більше. До того ж проблеми із збутом у них не тільки були, а й залишаються донині. І якщо говорити про цей сезон, то він більш-менш пройшов нормально. А ось наступний залишається під великим питанням», — зазначив експерт.

Як свідчать дані дослідження, значна частина опитаних сільгоспвиробників вказують на те, що галузь загалом динамічно розвивалася. Фундаментальних та невирішуваних проблем не виникало, підприємства продовжували поповнювати технічні засоби, застосовувати нові технології ведення сільського господарства та намагались розвиватися у довготерміновій перспективі.

«Фермери попри все налаштовані позитивно. Ті з них, хто знаходиться в зоні бойових дій, розраховують повернутися до своєї діяльності. Ті, хто знаходиться на мирних територіях, шукають нові ринки збуту, нові ніші, змінюють напрямки свого господарства відповідно до попиту», — повідомив Андрій Барбелюк.

Джерело

COVID-19 Live