fbpx

Вчені зробили ще один крок до розгадки таємниці за допомогою нового інструменту, який може дозволити більш точно порівняти ДНК сучасної людини і ДНК наших вимерлих предків.

Деталі

Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Science Advances, всього 7% нашого геному унікально поділяється з іншими  людьми і не співпадає з іншими ранніми предками.

“Це досить невеликий відсоток, – сказав Натан Шефер, обчислювальний біолог Каліфорнійського університету і співавтор нової статті. – Це відкриття – причина того, чому вчені відмовляються думати, що ми, люди, настільки сильно відрізняємося від неандертальців”.

У дослідженні використовували ДНК, витягнуту зі скам’янілих останків нині вимерлих неандертальців, а також 279 сучасних людей з усього світу.

Вчені вже знають, що у сучасних людей є деякі загальні ДНК з неандертальцями, але різні люди мають різні частини геному.

Одна з цілей нового дослідження полягала в тому, щоб ідентифікувати гени, які притаманні тільки сучасним людям.

Дослідники також виявили, що ще менша частина нашого геному – всього 1,5% – унікальна для нашого виду і розділяється між всіма людьми, що живуть сьогодні. Ці шматочки ДНК можуть містити найважливіші підказки щодо того, що дійсно відрізняє сучасних людей.

Однак Алан Темплтон, популяційний генетик з Вашингтонського університету в Сент-Луїсі, поставив під сумнів припущення авторів про те, що зміни в геномі людини розподіляються випадковим чином, а не групуються навколо певних гарячих точок в геномі.

Результати доводять, що “насправді ми дуже молодий вид, – сказав генетик Джошуа Ейкі, що виступив співавтором статті. – Не так давно ми ділили планету з іншими людьми”.

Джерело

COVID-19 Live