fbpx

У липні-серпні 2022 року Work.ua провів перше в Україні масштабне дослідження зарплат. Було опитано 20 000 працівників і 600 роботодавців. У дослідженні не було враховано відповіді учасників, які втратили роботу понад 3 місяці тому і ще не знайшли нову, щоб результати були якомога релевантнішими. Ділимося з вами результатами дослідження за галуззю «Торгівля (магазини, супермаркети)». Загальна кількість учасників опитування серед шукачів з цієї галузі — 3 225, роботодавців — 189.

Епідемія коронавірусу та війна вплинули на кількість респондентів, які працюють віддалено (11%) або в гібридному (16%) форматі. Проте більшість працює не віддалено через специфіку посади.

16% респондентів через війну змінили місце проживання.

Війна негативно вплинула на зайнятість понад 30% респондентів: або закрилась їхня компанія, або співробітника скоротили/звільнили. Війна також негативно вплинула на рівень зарплати 35% респондентів, які повідомили про значне скорочення виплат. 21% респондентів було скорочено.

Без оформлення працює 24% респондентів. Це означає, що вони не мають жодних соціальних гарантій. 6% оформлені як ФОП.

Найпопулярніша складова соцпакета — оплата лікарняних. 48% респондентів позначили її наявність. Лише у 3% працівників взагалі немає соцпакета.

Зарплати в торговельній галузі

Медіана — це середньоринковий рівень оплати праці спеціалістів, які мають досвід роботи не менше 2-3 років і знаходяться на середньому рівні. Зарплати ІІІ квартиля і вище відповідають оплаті праці спеціалістів з відмінними професійними навичками (високий рівень). Загальний зріз за посадами у галузі Нижче наведено дані за 13 посадами. Наведено дані за посадами, де отримано 10 і більше відповідей.

На графіку нижче позначені медіани зарплат за всіма посадами, які висвітлено у дослідженні. Найвищі зарплати отримують спеціалісти віком від 25 до 34 років, найнижчі — респонденти віком від 16 до 25 років.

#зарплати #торгівля #Україна

Джерело

COVID-19 Live