fbpx

Дві дослідницькі групи проаналізували підписників мільярдера Ілона Маска у Twitter і дійшли висновку, що, ймовірно, 23% з них є фейкові або спам-акаунти. Ситуація у президента США Джо Байдена ще гірша: 50%. А загалом 19,42% активних за останні 90 днів облікових записів мікроблогу є ботами.

Аналіз SparkToro та Followerwonk заснований на 17 критеріях, які можуть вказувати на підозрілі облікові записи. Дослідження проводилося з 13 по 15 травня на п’яти наборах даних, включно з різними активними та неактивними обліковими записи. Всього — 44 058 загальнодоступних облікових записів Twitter, активних за останні 90 днів. Ці облікові записи були обрані випадково машиною з більш ніж 130 мільйонів загальнодоступних профілів.

«Наш аналіз показав, що 19,42% облікових записів, що майже вчетверо перевищує оцінку Twitter за четвертий квартал 2021 року, відповідають консервативному визначенню фейкових або спам-акаунтів», — йдеться у звіті.

Відповідно до аудиту, понад 23,42% із 93 мільйонів підписників мільярдера Ілона Маска в Twitter, ймовірно, є фейковими або спам-акаунтами. До того ж 70,23% фоловерів селебріті навряд чи можуть вважатися активними та бачити його твіти.

Проаналізувавши підписників Маска, вони виявили, що 73% мають у своїх профілях ключові слова, асоційовані зі спамом, і що 71% використовують розташування, яке не відповідає жодній відомій географічній назві. За їхніми словами, 41% цих облікових записів використовує імена, що відповідають шаблонам спаму. Цікаво, що 69% неактивні понад 120 днів. 83% підписників Маска мають «підозріло невелику кількість підписників». Але всі оцінки зроблені спеціальним алгоритмом, який враховує як кількість твітів кожного облікового запису, так і дату створення.

З іншого боку, Twitter визначає щоденно активних користувачів які монетизуються (яким показується реклама), як «людей, організації або інші облікові записи, які увійшли до системи або були іншим чином автентифіковані та отримали доступ до Twitter у будь-який день». І керівництво компанії заявило, що кількість спам-акаунтів становить не більше ніж 5%. Водночас Ілон Маск, який хоче купити Twitter дешевше за раніше заявлені 44 мільярди доларів, оцінив кількість ботів на рівні 20%.

Він уже відреагував на дослідження SparkToro та Followerwonk, у якому сказано, що 49,3% підписників президента США є фейковими.

Джерело

COVID-19 Live