fbpx

Китайські вчені мають намір використовувати переваги космічної термоелектричної технології в побуті. Співробітники Китайського дослідницького інституту ракетних технологій розробили тип ізольованою ємності з водою, оснащеної термоелектричним чіпом, який може перетворювати тепло води в електрику для зарядки мобільного телефону.

З тим як мобільні телефони оснащуються все більш потужними процесорами і все більшими інтерфейсами з сенсорним екраном збільшується і їх енергоспоживання, люди часто стикаються з проблемою зарядки своїх телефонів, особливо під час подорожей або заміських екскурсій, – зазначив провідний дослідник Ма Вей.

“Нашим вирішенням цієї проблеми є термоелектричний пристрій на основі пляшки з окропом – джерелом тепла для вироблення електроенергії”, – зазначив Ма Вей, додавши, що цей винахід не вимагає ніяких додаткових джерел енергії.

Термоелектричні пристрої виготовляються з матеріалів, здатних перетворювати різницю температур в електрику. Попередні дослідження показали, що термоелектричні пристрої можуть акумулювати залишкове тепло і виробляти з нього електроенергію, замінюючи тим самим батареї на космічних апаратах.

На демонстраційному відео термоелектричний пристрій було вбудовано в кришку пляшки, на якій є USB-порт для зарядки. Коли дослідник підключив мобільний телефон за допомогою кабелю, екран телефону сповістив свого власника про початок зарядки.

“Ми виявили, що пляшка з 300-500 мілілітрами окропу може забезпечити 20-30 хвилин електрики”, – повідомив учасник дослідницької групи Шен Цзян.

Ця пляшка також може забезпечувати електроенергією ноутбуки, фотоапарати та інші малопотужні побутові прилади. На сьогодні дослідники прагнуть налагодити співпрацю з підприємствами для комерційного застосування цього винаходу. Продукт, швидше за все, буде коштувати від 150 юанів до 200 юанів.

Хоча термоелектричний чіп може зробити пляшку на 200 г важче, Шен Цзян запевнив, що її буде легко носити з собою, оскільки дослідники зменшили вагу пляшки за допомогою легкого теплоізоляційного матеріалу, спочатку створеного для космічних апаратів, щоб замінити контейнер з нержавіючої сталі.

Шен Цзян також підкреслив безпеку нового винаходу, зазначивши, що воно дає струм малої напруги, виключаючи ризик короткого замикання.

Джерело

COVID-19 Live