fbpx
Російські експерти консалтингової компанії CORE.XP прогнозують, що до кінця року середній рівень вакантності у російських торговельних центрах збільшиться вдвічі.

У найбільших торговельно-розважальних центрах Москви до кінця 2022 року може спорожніти до 30% площ, випливає з матеріалів дослідження консалтингової компанії CORE.XP. Середній рівень вакантності за негативним сценарієм розвитку ситуації збільшиться вдвічі і досягне 15-20%.

За даними дослідження, у ТЦ російської столиці порожні близько 9,6% торгових площ, що на 2,3 відсоткових пункти вище, ніж у першому кварталі цього року. Експерти Nikoliers і Accent Capital оцінюють рівень площ, що пустують у торговельних центрах, ще вище — у 13%.

Президент Російської ради торгових центрів Дмитро Москаленко вважає, що для позитивного сценарію наразі передумов немає. Якщо геополітична ситуація не покращає, зростання вакантності може прискоритися.

Якщо закордонні бренди, які оголосили про призупинення операційної діяльності в росії, остаточно підуть з ринку, рівень вакантності в московських торговельних центрах може перевищити і 30%, вважають в Accent Capital. При цьому по всій країні може звільнитися близько 3 млн. кв. м торгових площ.

На сьогоднішній день частка орендарів, що припинили роботу, у великих московських моллах коливається в межах 25-45%.

Джерело

COVID-19 Live