fbpx

Нещодавно ми спілкувалися із молодим політиком Дмитром Стецюком, 32-річним помічником народного депутата України Віктора М’ялика. Нардеп разом із колегами-мажоритарниками об’єдналися і створили нову політичну силу – партію «За майбутнє» (лідер Ігор Палиця). А днями стало відомо, що партія активно розбудовує структуру і в серпні має відкривати офіс у Вараші. Керівником міського штабу партії стане уже відомий нам Дмитро Стецюк. Це означає, що партія «За майбутнє» візьме активну участь у місцевих виборах і складе серйозну конкуренцію провладним «Слугам народу» та опозиційній «Європейській солідарності».

Але що це за політична сила, якого спрямування і з якою метою та ідеологією іде до людей – майже нічого не відомо. Ми вирішили трохи розвіяти пелену загадковості про «темну конячку». До вашої уваги – інтерв’ю з керівником штабу Вараської міської організації партії «За майбутнє» Дмитром Стецюком.

 

– Дмитре Валерійовичу, розкажіть, хто є засновником партії?

– Засновником партії є депутати мажоритарники (Ігор Палиця, Віктор М’ялик,Ірина Констанкевич, Ігорь Гузь та інші), які представляють інтереси 4 мільйонів населення України. Хтось і з них пройшов самовисуванцем у ВР, хтось є досвідченим управлінцем, хтось – підприємцем. Це все люди з досвідом та баченням, які об’єднались заради кращого майбутнього нашої країни в умовах економічної нестабільності та кризи.

– Розкажіть, якої ідеології притримуєтеся?

– Ми стоїмо на засадах прозорості, публічності і відкритості.

Ми хочемо, щоб політика і політики були прозорі, тому в нас відкритий офіс – будь-хто може побачити, чим ми займаємось в офісі, з ким зустрічаємось і хто є в нашій команді. У нас немає кулуарних домовленостей: кожен член нашої команди важливий і має свою думку і бачення. У нас також працює молодіжний коворкінг, де молодь може реалізувати свої ідеї і розвивати свої таланти.

– Назвіть три основних ідеологічних постулати вашої політичної сили.

– Захист сімейних цінностей. Підтртмка національного виробника. Захист малого і середнього бізнесу. Це Проукраїнська центристська позиція.

– Чи можете назвати конкретні справи, які вже записала собі в актив нова партія?

– Так. Підтримка національного виробника – у парламенті створили міжфракційне об’єднання «За розвиток атомної енергетики», співголовою якого став депутат від нашого округу Віктор М’ялик, а в комітеті на перше читання готовиться законопроект 2526. На прохання руху підприємців «SaveФОП» вся фракція не підтримала законопроект №2524 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб-підприємців» та відхилили правки по статті 296.1.1 та пропозиції Ярослава Желізняка. Захист сімейних цінностей – не пропустили законопроект 3316.

– Як ви вважаєте, наскільки нова партія «За майбутнє» впізнавана серед електорату? Наскільки тут важлива роль її національного і регіональних лідерів?

– На Рівненщині партію «За майбутнє» представляє наш земляк – народний депутат Віктор М’ялик, це той лідер, якому довіряють. Незважаючи, що перший раз у 2014 році Віктор програв вибори, він виконав все, що обіцяв і продовжував допомагати і працювати з людьми попри обставини. У 2019 році М’ялик пройшов в парламент як самовисуванець від свого рідного 155-го округу, і попри те, що «мажоритарку» скасували, він продовжує перейматись проблемами округу та регулярно відвідує свої райони і села. А де інші лідери, де інші кандидати? Правильно – їх немає. Вони виринають тільки перед виборами, а після виборів пропадають.

Тому партія «За майбутнє» близька до наших людей і має хорошу впізнаваність серед виборців.

– Кого «підтягнете» у свою організацію у Вараші – на кого зробите основний акцент?

– В першу чергу ми робимо акцент на управлінців, підприємців, лікарів, юристів – людей слова і діла. Людей які мають досвід в сфері самоврядування. Це буде команда, яка поєднує в собі молодість і досвід.

– Як налагодите комунікацію з жителями Вараша та сіл об’єднаної громади? Чи буде ваш офіс таким собі воркаутом і партійним шоурумом?

– Так, наш офіс відкритий і буквально прозорий – це приміщення колишнього кафе «Сулі-Гулі» в Оранж-плазі у Вараші. Тут ми відкрили молодіжний коворкінг, де постійно проходять тематичні зустрічі, тренінги, семінари, плюс ми готові їздити і зустрічатись з активом навколишніх сіл. По суті кожен мешканець міста в тій чи іншій сфері дотичний до навколишніх сіл: хтось народився біля Вараша, у когось живуть там родичі, а дехто розпочинав свою власну кар’єру саме з сільської місцевості.

– На виборах будете критикувати конкурентів чи оберете якусь свою, відмінну лінію агітації?

– Критикувати опонентів мусимо, але критика буде конструктивною і по ділу, тому одночасно будемо пропонувати шляхи вирішення проблеми.

Основне – ми не будемо використовувати чорних технологій, на відмінну від опонентів і політичних реалій.

Ми вважаємо, що політика може бути прозорою, тому нам краще показати і розказати про свої досягнення, що ми зробили і що ми плануємо зробити, а не зациклюватися на чорних технологіях. Є народна приказка: «Коли ти кидаєш грязюкою в опонента, до нього вона може і не до летіти, але на твоїх руках залишиться».

– Як ви оцінюєте шанси вашої партії пройти у ради міста і району та в ОТГ і сформувати там свої фракції? На чому ґрунтується така впевненість?

– У нас найбільші шанси пройти у всі ради нашого ОТГ, району, області, щоб сформувати свої фракції. Це нам показує соціологія та ефективна робота команди.

– Особисто ви підете на місцеві вибори? Якщо так, то в якості кого?

– Так, я йду на вибори голови Вараської ОТГ. Адже той стан речей, який нині є в нашому місті, нашу команду сильно турбує. Коли бізнес переслідується, а у владних кабінетах ідуть інтриги і поділ сфери впливу, коли у місті маса проблем в комунальній сфері, криза в медицині, а влада нічого не робить, а лише звинувачує опонентів у всіх своїх провалах, – треба все кардинально міняти. З тим потенціалом, який ми маємо і який не використовується, ми готові прийти окремою командою, з чіткою стратегією змін і розвитку міста.

– На завершення маєте нагоду покреативити у трьох коротких реченнях. У чому принципова відмінність вашої політичної сили від інших? Чому люди у Вараші та в селах ОТГ мають повірити саме вам? За що пропонуватимете голосувати?

Перше. Наша команда як ніхто розуміє важливість будови дороги у напрямку Вараш – Зарічне: це і нове дихання для бізнесу, це і притік інвестицій в регіон, це і можливість розвивати «зелений туризм», який буде спонукати прилеглі села розвивати місцеві традиції і фолькльор, а також створення привабливої інфраструктури поліської перлини – Білого Озера.

Друге. Комфортне місто – це місто з сучасною набережною зоною, розвиток міського парку, соціальної інфраструктури (вело – і бігові доріжки), притулку для бездомних собак, добудова будинку милосердя, сучасне європейське освітлення, потужний футбольний клуб.

Третє. Села, що входять в нашу ОТГ, це працьовиті люди, які працюють на своїй землі, мають великі парники, займають тваринництвом і вони люблять свою батьківщину. Наша задача –створити ринки збуту для їхньої продукції за ринковою ціною і достойною оплатою праці.

Джерело

COVID-19 Live