fbpx

Для комфортного життя у місті українцям потрібна зарплата у 25 000 грн на місяць. Про це йдеться у опитуванні дослідницької компанії Gradus Research.

Найбільші матеріальні вимоги у людей середнього віку (35–54 роки) – 30 000 грн. Найменші — у наймолодших (18-24 роки) та найстарших (55-60 роки) респондентів: їх влаштує щомісячний дохід у 20 000 грн.

Найбільше грошей потрібно для комфортного життя у Києві — мешканці столиці позначили щомісячну планку 35 000 грн.

Серед галузей бажаний рівень оплати праці досягнуто в авіатранспорті, в індустрії інформації та телекомунікацій, а також у фінансовому та страховому секторі.

Автори дослідження вказують, що абсолютна більшість українців – 91,7% – вважають, що зростуть ціни на продукти. І чим старша група респондентів, тим більше вона схильна обирати відповідь “сильно зростуть”. Найбільш песимістично налаштовані мешканці північних регіонів: жоден респондент із цієї території не обрав варіант того, що ціни можуть знизитися.

“Звиклі до інфляції цін та девальвації національної валюти українці традиційно не хочуть зберігати заощадження у гривні, це вибір лише 6,9% у порівнянні з 41,8% для долара”, – прокоментувала директорка Gradus Research Євгенія Близнюк.

Водночас наймолодші респонденти вірять у гривню: у групі 18-24 роки вдвічі більше, ніж в інших групах (15,9%), готові накопичувати “на старість” у національній валюті.

Для комфортного життя у місті українці хочуть зарплату 25 000 грн на місяць – опитування

Опитування було проведено дослідницькою компанією Gradus Research методом самозаповнення анкети у мобільному додатку. Онлайн-панель Gradus показує структуру населення міст розміром понад 50 000 жителів віком 18-60 років за статтю, віком, розміром населеного пункту та регіоном. Період проведення поля: 19 січня 2022 року, розмір вибірки: 1000 респондентів.

Повний звіт можна переглянути за посиланням

Джерело

COVID-19 Live